BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Rusija praktično u osmini finala

20.06.2018. god.
Rusija – Egipat 3:1 (0:0). Fudbaleri Rusije zabeležili su još jednu ubedljivu pobedu na svetskom prvenstvo i praktično obezbedili plasman u osminu finala. Egipat se držao u prvih 45 minuta, u nastavku "baćuške" našle put do gola El Šenavija. Salah se vratio posle povrede i postigao gol sa bele tačke.

Malo ko je očekivao da će baš domaćin Mundijala biti prvi učesnik osmine finala, ali je četa Stanislava Čerčesova u prva dva meča u Grupi A pokazala da favoriti imaju čega da se pribojavaju.

Posle ubedljivog trijumfa nad Saudijskom Arabijom (5:0), Rusija je u drugom kolu bila bolja od Egipta sa 3:1 i samo nadrealni rezultati u poslednja tri meča ove grupe mogu je onemogućiti da se plasira među 16 najboljih selekcija.

"Faraonima" nije pomogao ni povratak oporavljenog Muhameda Salaha, koji je dao svoj doprinos u vidu pogotka sa bele tačke, ali to je bilo sve što su Egipćani uradili na ovom meču.

Posle tvrdog i izjednačenog prvog dela, Rusija stiže do prednosti u 47. minutu, kada je Fati nespretno odreagovao i savladao golmana El Šenavija.

Kao da je taj nesrećni pogodak potpuno poremetio Egipćane, pa Čerišev u 59. i Dzjuba u 62. minutu donose "baćuškama" nedostižnu prednost.

Čerišev je postigao svoj treći gol na Mundijalu i izjednačio se sa Kristijanom Ronaldom na čelu lite strelaca.

U drugoj utakmici drugog kola Grupe A sastaju se Urugvaj i Saudijska Arabija (sreda, 17.00).

Rusija je prva na tabeli sa šest osvojenih bodova, Urugvaj ima tri i utakmicu manje, dok su Egipat i Saudijska Arabija na začelju bez golova (Saudijci takođe imaju meč manje).