BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Nemačka osvojila Kup konfederacija

03.07.2017. god.

Nemačka fudbalska reprezentacija prvi put u istoriji osvojila je trofej Kupa konfederacija, pošto je u Sankt Peterburgu u finalu pobedila selekciju Čilea rezultatom 1:0.

Prvaci sveta, uprkos tome što su u Rusiju došli sa znatno podmlađenim timom, došli su do pehara golom Larsa Štidla u 20. minutu.

Čileanci su posle primljenog pogotka imali nekoliko odličnih prilika Eduarda Vargasa, Aleksisa Sančeza i Sagala, ali je odbrana „pancera“ sa golmanom Mark-Andreom Ter Štegenom na čelu ostala nesavladana.

Meč je vrlo dobro sudio najbolji srbski arbitar Milorad Mažić.

Ranije danas, Portugalija je savladala Meksiko posle produžetaka rezultatom 2:1 u borbi za treće mesto.