BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Sloboda pobjedila Slogu u derbiju kola

08.05.2017. god.
Fudbaleri Slobode su na svom terenu u Mrkonjić Gradu savladali ekipu Sloge iz Doboja minimalnim rezultatom 1:0 (0:0), u okviru četvrtog kola plej-aut faze Prve lige Republike Srpske.

Izabranici Čedomira Ćuluma još jednom su dokazali da se nalaze u zavidnoj formi, te da predstojeće sezone ciljaju među šest najboljih ekipa u Republici Srbskoj.
Od prvog sudijskog zvižduka Mrkonjićani su krenuli oštro. Diktirala je Sloboda tempo, pokušavala preko krila da ugrozi gol protivnika ali trud nije urodio plodom. Tim iz Doboja, najviše je nada polagao u centarfora Mahmutovića koji je zakazao na ovom susretu, jer je odbrana domaćeg tima bila na visini zadatka.

Nakon prvih 45 minuta, mreže su mirovale. U nastavku, domaćin je na teren istrčao samo sa jednim ciljem, a to je uzeti sav plijen. Sredinom drugog poluvremena, krilni napadač Slobode Aleksandar Malbašić pogađa za vodstvo od 1:0, a na kraju će se ispostaviti da svom timu donosi velika tri boda i miran nastavak proljeća. Do kraja susreta, domaćin je imao terensku inicijativu, dok gosti nisu uspjeli da stignu ni do remija.

"Dosta dobro smo ušli u utakmicu protiv ekipe koja igra dosta čvrst fudbal. Veoma su dobri u napadu, na šta smo obratili pažnju. U prvom poluvremenu smo imali nekoliko šansi koje nismo iskoristili, ali smo se nakon pauze dogovorili da moramo još bolje i agresivnije igrati što smo i uradili. Postigli smo gol u pravo vrijeme i tako zatvorili meč. Smatram da je dolaskom novog trenera, napravljen potpuno drugačiji tim koji zna samo za pozitivne rezultate", izjavio je fudbaler Slobode MG, Amir Kukavica.

Kukavica je propustio jedno kolo zbog povrede ruke, ali se nakon saniranja iste vratio još spremniji.

U narednom kolu, Sloboda će otputovati na noge ekipe Sutjeske u Foču.