BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

RT: Pompeova priča o „ruskom mešanju“ ne odnosi se na demokratiju, nego na moć

RT: Pompeova priča o „ruskom mešanju“ ne odnosi se na demokratiju, nego na moć
30.04.2019. god.


Teorija zavere "ruskog mešanja" lansirana je od strane d
emokrata 2016. godine kako bi se pobedio Donald Tramp. Sada Trampova administracija poziva na opravdanje masovne vojne potrošnje, špijuniranja, državnih udara i cenzure.

Državni sekretar i bivši direktor Cije, Majk Pompeo je najnoviji zvaničnik Trampove administracije koji potvrđuje ono što je postalo deo vere močvari Vašingtona.


"Naravno da su se Rusi umešali" na izborima 2016. godine, rekao je Pompeo publici na događaju u ponedeljak, čiji je domaćin bio Savet za spoljne odnose (CFR) i "Hil".

"Ne treba reći da su oni bili pretnja našim izborima 1974. godine. Oni su se mešali u naše izbore i 80-ih", dodao je Pompeo.

"Činjenica da je ovaj grad izgledao šokiran činjenicom da Rusima nije stalo do nas, u tom slučaju Sovjetskog Saveza, me je zapanjila"
 
 
"Očekujemo da će 2050. godine Rusi još uvijek biti na tome."
 
 
On je dalje tvrdio da Rusija, Kina i Iran, kao i nedržavni akteri "pokušavaju da potkopaju sam smisao zapadne demokratije" širom sveta, za koje se pretpostavlja da zahteva neku vrstu globalnog američkog vojnog i diplomatskog odgovora.

Nakon što je objavio svoju veru u dogmu o "ruskom mešanju", Pompeo je u sledećem dahu osudio "dosijee" ispunjene nepotvrđenim informacijama. Ovo je očigledno bila referenca na takozvani "Stil dosije", sumnjivi dokument sastavljen od strane britanskog špijuna koji je radio za firmu koju je platila kampanja Hilari Klinton preko DNC-a i koja je služila kao osnova za veliki deo "Rašngejta".

Dakle, ne da nije znao. On savršeno dobro zna šta se krije iza zavere koja je pokušana i propala - da se spreči da Tramp sedi u Beloj kući. On se samo ponaša na tradicionalan način u močvarnom maniru nikada ne dopuštajući da kriza propadne, koristeći Rusiju, kao i Iran, za izgovor za promenu režima pod okriljem SAD u Venecueli, na primer.

Šef Ef-bi-aj Kristofer Vrej pevao je istu pesmu na još jednom događaju u petak, izjavljujući da Rusija koristi "društvene medije, lažne vesti, propagandu, lažne ličnosti, i tako dalje, kako bi nas zavrtela".

Ruske obaveštajne agencije pokušavaju da nas "usmere jedne protiv drugih, poseju podelu, nesklad, potkopaju vjeru Amerikanaca u demokratiju", dodao je Vrej.

Ovo je klasično projektovanje krivice za proces koji se svakodnevno odvija daleko od američkih medija i partizanskih aktivista i spoljnog neprijatelja, u ovom slučaju "ruskih špijuna".
 
Amerikanci ne mogu da postavljaju pitanja o tome šta se tačno dešava u Ciji, Ef-bi-aju i drugima koji su uključeni u "nadzor" Trampove kampanje - isključivo radi zaštite Amerike, naravno, nema šta da se vidi tu ...
 
Pažljivi posmatrač 'Rašmgejt' optužbi može primetiti da je prvobitna tvrdnja da su Rusi hakovali računare Demokratske stranke i mejlove Džona Podeste, prerasla u neodređene, ali još uvek zlokobne optužbe da se "mešaju u našu demokratiju" i "seju razdor". Slično kao i Vrej i Pompeo, Mielerov izveštaj je navodi rusko hakovanje, ali to nikada nije dokazano - na žalost svih tužilaca, optužnice se ne računaju kao dokaz.

Ironično, bilo je vreme kada se Rusija zapravo mešala u američke poslove, te se činilo da to nikome ne smeta. Još u septembru 1863. godine, dok je građanski rat još uvek besneo, desetak brodova carske ruske mornarice posetilo je Njujork i San Francisko. Oni su se zadržali sedam meseci, njihovi mornari su prisustvovali povorkama i zabavama, pre nego što su se vratili kući. Nije naveden nikakav razlog za posetu, ostavljajući sve slobodne da pročitaju ono što žele.


Pompeo’s talk of ‘Russian meddling’ is not about democracy, but about power
"Bože blagoslovi Ruse", izjavio je komandant američke mornarice Gideon Vels, nazvavši posetu flote "nečim značajnim".

Praktični efekat posete, čak i skeptični američki istoričari priznaju, bio je da se Britanija i Francuska nisu usudile da se pridruže Konfederaciji, što je omogućilo administraciji Abrahama Linkolna da se bori u ratu do pobede. Ah, ali to je bilo tada, a ovo je sada.

 

 


  • Izvor
  • Kada se Rusija „mešala“ da podrži Uniju u građanskom ratu. Posada ruske fregate „Osliaba“ u Aleksandriji, foto: 1863 © National Archives/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Kijev bi se obavezao na neutralni status i dobio međunarodne bezbednosne garancije, prema nacrtu sporazuma


Moskvi je dosta neprijateljskog stava Evrope, izjavio je Dmitrij Peskov

Savetnici bivšeg američkog predsednika razmatraju kazne za nacije koje žele da trguju nacionalnim valutama, preneo je list


Američki državni sekretar Antoni Blinken danas se, u okviru posete Kini, sastao sa ministrom spoljnih poslova Vang Jijem i kineskim predsednikom Si Đinpingom. Jedna od tačaka dnevnog reda bila...

Snage Kijeva su „nadmašene“ od strane Rusije zbog pada zapadne pomoći, izjavio je šef vojnog bloka predvođenog SAD


Vašington širi globalni haos u svoju korist, tvrdi ruski ministar odbrane


Ostale novosti iz rubrike »