BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

ULAZAK U EU ILI NOVI RAT U EX-YU

ULAZAK U EU ILI NOVI RAT U EX-YU
10.05.2012. god.

 Velike sile su odlučile da izazovu novi balkanski rat. Da je to tako, potvrđuje i nova izjava predsjednika Evropskog savjeta Hermana van Rompeja, u kojoj kaže: „Jedini način da se izbjegnu novi ratovi na prostoru ex-Yu jeste evropska perspektiva tog prostora i ulazak u EU“. A da bi ušli u Evropsku uniju, Van Rompej kaže: „Naravno, oni, da bi ušli u EU, moraju ispuniti i sve uslove.“ Ispunjavanje tih uslova dovodi do suprotstavljanja interesa naroda na Balkanu i njihovog sukobljavanja. Navešćemo nekoliko primjera. 


Ulazak BiH u EU moguć je samo promjenom Ustava, kojim bi se neutralisao suverenitet

Republike Srpske i kojim bi se pripremio njen nestanak kao političkog subjekta. 
Drugi primjer: Srbija može ući u EU ako se de facto odrekne dijela svoje teritorije, Kosova i Metohije, i možda ne samo nje. Prethodno srbski narod treba da uđe u NATO, a poznato je da većina srbskog naroda nije za to. 

Put ulaska u Evropsku uniju ne ugrožava samo srbski narod, već i druge manje narode. 
Vremenom, u EU, ugroženost manjih naroda ogledaće se u gubljenju identiteta (jezika, kulture, tradicije…), ali i ekonomski. Primjer: ispunjavanje ekoloških standarda, čija suština nije samo zaštita prirode, već stvaranje uslova da se eksploatišu tuđa prirodna bogatstva i da se proizvodi visokim tehnologijama koje imaju samo moćni i bogati. Tako da ćemo doživjeti da naša prirodna bogatstva budu eksploatisana od stranaca koji će ostvarivati ekstra profit, a mi nećemo čak imati ni puno veći broj radnih mjesta, zbog sofisticiranih tehnologija i automatizacije. 
 
Na Balkanu je pogaženo međunarodno pravo (od razbijanja Jugoslavije do priznavanja tzv. Kosova od strane pojedinih država).
Ne postoje univerzalni principi i prava, već se ciljevi i interesi ostvaruju pritiscima i silom. Neke velike sile, poput SAD i Turske, stavljaju se na jednu stranu, albansku, kako bi destabilizovali ne samo Srbiju, već i Makedoniju, Grčku  i Crnu Goru, i putem balkanskog rata stvorili veliku Albaniju.
 
Velike sile ne pokazuju interesovanje za organizovanje međunarodne konferencije koja bi definisala ko ima pravo na samoopredjeljenje i na kojoj teritoriji, a upravo takva konferencija bi spriječila moguće sukobe.
 
Ukratko, izjava g. Van Rompeja nam govori da, ukoliko ne uđemo u Evropsku uniju, biće balkanski rat, a u EU nam ne daju da uđemo. Šta preostaje narodima na Balkanu? Da ratuju i ginu za tuđe interese, ili da se udruže, ujedine, i uđu u proces prirodne globalizacije kako bi zaštitili svoj identitet i svoja prirodna bogatstva?


  • Izvor
  • SNP - IZBOR JE NAŠ


Komentara (1) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

SAD i njihovi saveznici se plaše da će Moskva izgubiti rat, izjavio je ukrajinski lider


„Akutna faza vojno-političke konfrontacije sa Zapadom je u punom jeku“, izjavio je ministar spoljnih poslova Moskve

Specijalni izaslanik Rusije u Kabulu izjavio je da Nju Delhi i Moskva imaju slične pristupe avganistanskoj krizi


Ista ograničenja važe za gledaoce i ljubitelje sporta koji prisustvuju Letnjim igrama u Parizu



Ostale novosti iz rubrike »