BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Zaharova o smrti Slobodana Miloševića i drugih Srba u Hagu

Zaharova o smrti Slobodana Miloševića i drugih Srba u Hagu
13.03.2024. god.
Na današnjem redovnom brifingu Marije Zaharove, među unapred pripremljenim, bila je i tema pod naslovom «Na godišnjicu smrti Slobodana Miloševića». Donosimo celu izjavu Zaharove:


Uoči 25. godišnjice početka NATO bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije, o čemu ćemo posebno govoriti tokom naših predstojećih brifinga, podsetili bismo se na jedan događaj neraskidivo povezan sa ovim tragičnim datumom.

Ove godine, 11. marta, navršilo se 18 godina od dana smrti u ćeliji tamnice Haškog tribunala predsednika Savezne Republike Jugoslavije Slobodana Miloševića. Nedugo pre toga, on je zatražio od Tribunala da ga pusti na lečenje u Moskvu, ali je odbijen sa obrazloženjem da su ruske vlasti navodno dale nedovoljne garancije za povratak bivšeg predsednika. Tužilaštvo je takođe tvrdilo da Slobodan Milošević navodno namerno uzima lekove koji pogoršavaju njegovo stanje. Monstruozna priča za koju ceo ovaj „kolektivni Zapad“ nije snosio nikakvu odgovornost.

Smrt bivšeg predsednika Jugoslavije u haškom kazamatu rezultat je grubog nepoštovanja osnovnih ljudskih prava od strane Tribunala. Ali to nipošto nije jedini takav slučaj– pamtimo imena desetina Srba koji su iz raznih razloga bili diskriminisani od strane haškog kvazisuda. Mnogi od njih su umrli u haškom zatvoru, među kojima Milan Babić i Zdravko Tolimir. Da li ste čuli nešto od zapadnih mejnstrim medija o tome? Da li je nešto rečeno u Stejt departmentu ili u Beloj kući? Možda je negde iskazana zabrinutost? Naravno da ne.

Međunarodni tribunal za bivšu Jugoslaviju postao je polazna tačka sa koje je počela degradacija međunarodnog krivičnog pravosuđa. Hag je tada pogazio i nastavlja da gazi ne samo temelje međunarodnog prava, nego i same principe humanizma.

Rusija je u više navrata ukazivala na politizaciju i pristrasnost Međunarodnog tribunala za bivšu Jugoslaviju, koji je davao jednostrano antisrbsko tumačenje događaja jugoslovenske krize tokom rasprave o predmetima, koji se našli pred njim. Značajno je da u čitavoj istoriji Tribunala, na njegovu optuženičku klupu nije dospeo nijedan od zvaničnika iz SAD ili Zapadne Evrope, koji su se sistematski bavili rasparčavanjem Jugoslavije, a potom i u uništavanjem državnosti Libije, Iraka i Sirije. Nije bilo ni jedne osobe ili organizacije, koja bi odgovarala za čudovišne zločine počinjene nad Srbima. Tamo se nije našao niko, ko se na evropskom kontinentu godinama bavio crnom transplantologijom i svim radnjama koje prate taj košmarni zločin.

 

Izvor: MIP RF / srbratstvo.ru



  • Izvor
  • Tanjug
  • Foto: MIP RF/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Ruske trupe su pogodile objekte Oružanih snaga Ukrajine u Harkovu. OSU su, zauzvrat, nastavile da granatiraju rusku pograničnu oblast, uključujući i korišćenje vođenih bombi zapad


Srbi i Rusi su u duhovnom, kulturnom, genetskom i istorijskom smislu izuzetno bliski narodi. Njihova bliskost je odolela najtežim istorijskim iskušenjima i sačuvala

Govoreći na plenarnoj sednici Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma (SPIEF), Putin je izjavio da Rusija još uvek nije isporučila oružje dugog dometa neprijateljima Zapada, ali zadržava pravo da to učini...


Ministarka odbrane Klaudija Taner kritikovala je zapadne države što su dozvolile Kijevu da upotrebi svoje oružje za napad na Rusiju

Stanje do 16:00 08.06.2024.


Bivša članica AfD-a Olga Petersen tvrdi da su vlasti u Hamburgu planirale da zaplene njenu decu


Ostale novosti iz rubrike »