Početna stranica > Novosti

Turci "kraljevi drame"

Turci
20.06.2008. god.
Turska će 25. juna u Bazelu igrati u polufinalu Evropskog prvenstva protiv Nemačke, pošto je u četvrtfinalu pobedila Hrvatsku boljim izvođenjem penala. Ponovo je tim Fatiha Terima do slavlja došao na čudesan način. "Kockasti" su stigli do vođstva u 117. minutu, Turci su izjednačili u 122, a zatim bili prisebniji prilikom izvođenja penala. Hrvatska - Turska 1:1 (0:0, 0:0), penalima 1:3 STRELCI: 1:0 - Klasnić u 117, 1:1 - Šenturk u 120+2. minutu. STRELACI IZ PENALA: 0:0 - Modrić (pored gola), 0:1 - Turan, 1:1 - Srna, 1:2 - Šenturk, 1:2 - Rakitić (pored gola), 1:3 - Altintop, 1:3 - Petrić (brani Rečber). HRVATSKA: Pletikosa - Ćorluka, R. Kovač, Šimunić, Pranjić - Srna, Kranjčar (od 65. Petrić), Modrić, N. Kovač, Rakitić - Olić (od 97. Klasnić). TURSKA: Rečber - Zan, Topal (od 76. Šenturk), Ašik, Balta - Salioglu, Altintop, Sanli, Turan - Kazim (od 61. Boral), Kaveči (od 117. Karadeniz). STADION: "Ernst Hapel" u Beču. SUDIJA: Roberto Roseti (Italija). ŽUTI KARTONI: Sanli, Turan, Ašik, Boral (Turska).