BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Kud se dede Laufer?

Kud se dede Laufer?
30.10.2007. god.

BEOGRAD - Srpska radikalna stranka, prepoznatljiva u vreme Vojislava Šešelja po senzacionalnim otkrićima ko je, koga i zašto ubio, danas, izgleda, nema svog Laufera. S druge strane, ako nije tako, postavlja se pitanje zašto se taj ključni insajder godinama ne oglašava.

Generalni sekretar Aleksandar Vučić tvrdi da on, a i ostali stranački funkcioneri, imaju više Laufera, odnosno doušnika.

- SRS je najbolje obaveštena stranka. Laufer postoji, ima ih više, i uvek ih je bilo. Oni su vezani za našu stranku. Ma, otkud vam to da više ništa ne otkrivamo? - pita se Vučić.
Upitan da li mu je neki Laufer dojavio ko je postavio bombu na prozor novinara Dejana Anastasijevića, kaže da je o tom slučaju „poprilično saznao iz policijske istrage“. Ali, i dalje neće ni u koga da uperi prstom. Stranački potpredsednik Dragan Todorović takođe tvrdi da radikali i dalje imaju brojne Laufere, podsećajući šta su sve oni otkrili u poslednje vreme.

- Prilikom izbora Tomislava Nikolića za predsednika Skupštine, obelodanili smo da Božidar Đelić ima 11 miliona evra akcija u Meridijan banci. Ima li nešto šokantnije od toga? Čovek koji je u Srbiju došao sa dve-tri kese... To nije znao ni Boris Tadić. Pao mu je mrak na oči kad je čuo od nas - kaže Todorović.

Radikali su, dodaje, otkrili istinu o načinu na koji je uhapšen haški optuženik general Zdravko Tolimir 31. maja ove godine. Pobili su zvaničnu verziju da je uhvaćen u Republici Srpskoj i objavili dokaze o njegovom hapšenju u stanu na Bežanijskoj kosi. Ipak, priznaje da su malo „otupeli“, ali s razlogom.

- Svesni smo da u ovoj državi više ništa nije šokantno. Ovde ima toliko afera da, šta god da otkrijete, nailazite na muk javnosti - vajka se Todorović.

Na pitanje zašto nisu ekspeditivni u raskrinkavanju ubistava kao Šešelj pre odlaska u Hag, Todorović odgovara kako „srećom, nema više takvih stvari“.
- Period od 2001. do 2003. obeležio je obračun petooktobaraca među sobom, pa je to iritiralo javnost. Bila su to ubistva iz političkih ili kriminalnih razloga unutar DOS. Sad više nije tako - uveren je Todorović.

Ako je verovati Dejanu Milenkoviću Bagziju, svedoku saradniku u suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića, radikali su bez Laufera ostali kada je pre četiri godine ubijen vođa „zemunskog klana“ Dušan Spasojević Šiptar. Bagzi je u svom iskazu novembra prošle godine rekao da je Šiptar bio doušnik lidera SRS.

- Šešelj i Spasojević su bili veoma bliski, često su se viđali i razmenjivali poverljive informacije - rekao je tada Bagzi.

NIT SE JAVLJA, NIT DOLAZI

Lider radikala Vojislav Šešelj napisao je dve knjige o Lauferu: „Laufer mi javlja“ i „Laufer me nije zaboravio“. Obe su predstavljene 2003, nepunih godinu dana po njegovom odlasku u Hag, kao zbirke dokumenata koje je Šešelj dobijao od „operativnih veza“ u vrhu srpskih sigurnosnih službi.



  • Izvor
  • Kurir
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Brisel govori o slobodi govora, ali je ne podržava, izjavio je predsednik Donjeg doma ruskog parlamenta

SAD i njihovi saveznici se plaše da će Moskva izgubiti rat, izjavio je ukrajinski lider


„Akutna faza vojno-političke konfrontacije sa Zapadom je u punom jeku“, izjavio je ministar spoljnih poslova Moskve

Specijalni izaslanik Rusije u Kabulu izjavio je da Nju Delhi i Moskva imaju slične pristupe avganistanskoj krizi



Ostale novosti iz rubrike »