BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Oštećenja na zubima- šta činiti

Oštećenja na zubima- šta činiti
16.08.2023. god.

Zubi su jako bitni i kada nam nešto nije u redu sa njima osećamo se nelagodno i jedva čekamo da se rešimo tog problema. Kada su su vaši  zubi ozbiljno oštećeni karijesom ili malo je opcija da se poprave klasičnim procedurama vreme je za razgovor sa stomatologom. Ako je oštećenje zuba već toliko veliko da plomba više nije moguća, stomatolog će proceniti koja procedura je najbolja za vaše zube i vilicu a da ne budu izvađeni. Na ovaj način će se zaštititi vaš postojeći zub od daljeg uništavanja i ponovoćete moći da ga koristite a da vas ne boli. 

Zubne krunice - izvanredna opcija za očuvanje i estetsku obnovu zuba

Postavljanje zubnih krunica je pažljiv proces koji zahteva analizu nekoliko ključnih faktora. Boja krunice, na primer, može se birati kako bi se što bolje uklopila sa susednim zubima ili prirodnom nijansom vaših zuba. Takođe, veličina krune može varirati - delimične krunice se koriste kada je oštećen samo deo zuba, dok pune krunice prekrivaju čitavu površinu. Integracija u zubni red takođe igra ulogu - moguće je fiksirati krunicu pomoću igle, vezivnog materijala ili je cementirati za optimalnu stabilnost. Materijal krune takođe zavisi od preferencija i potreba pacijenta - keramika pruža prirodan izgled, zlato je izdržljivo, dok je cirkonijum sve popularniji izbor. U slučajevima nedostajuće zubne supstance, zubar će pažljivo učvrstiti krunicu u zubni koren, pružajući podršku i funkcionalnost. Ovo se razlikuje od implantata koji se direktno uvode u vilicu. Prilagođavanje materijala kolčića i nadogradnje iznad krune omogućava personalizovani pristup. Cene zubnih krunica variraju zbog različitih materijala, tehnika i zahteva. Bez obzira na izbor, zubne krunice omogućavaju osmeh koji je ne samo lep već i zdrav.

Cijena vaše zubne krunice


U zavisnosti od toga koju opciju izaberete, cena zubne krunice će biti naknadno izračunata. Različiti faktori određuju cenu: stomatolog određuje vrstu krunice na osnovu veličine defekta zuba: da li je za rekonstrukciju vaših zuba potrebna puna krunica (do deset milimetara visine), ili je dovoljna delimična (visina dva do tri milimetra). Materijal od koga se izgrađuje može povećati cenu ove stomatološke procedure pa tako imamo razlike u cenama u zavisnosti da li se radi o keramičkoj, metalnoj, zlatnoj ili cirkonijumskoj krunici

Zubni implanti - Poboljšanje osmeha, samopouzdanja i oralnog zdravlja

Nedostaci, labavi ili oštećeni zubi mogu uticati ne samo na naš osmeh već i na naše samopouzdanje. Osećaj srama zbog nepravilnosti u osmehu može uticati na naše međuljudske odnose i opšte blagostanje. U takvim trenucima, zubni implanti postaju ključno rešenje koje ne samo da estetski transformiše naš osmeh, već i obnavlja izgubljenu samouverenost.

Ovi inovativni medicinski uređaji postavljaju se duboko u vilici, stvarajući čvrstu osnovu za novi zub ili zube. Osim što su dugotrajni, implantati pružaju podršku okolnim kostima, sprečavajući njihovo propadanje i očuvajući strukturu lica. To znači da se ne samo oslobađamo neugodnih problema sa žvakanjem ili govorom, već i da ponovno dobijamo prirodan izgled lica.

Zubni implantati su prilagođeni svakom pacijentu, uzimajući u obzir anatomiju i potrebe. Njihovo postavljanje je precizan proces koji zahteva stručnost stomatologa i visokotehnološke metode. Nakon postavljanja, implanti se integrišu sa kostima tokom vremena, pružajući trajan i čvrst oslonac za protetske nadogradnje.

Osim funkcionalnosti, zubni implantati pružaju emocionalnu korist. Ponovno osvojeni osmeh omogućava nam da se sa samopouzdanjem smeškamo svetu, bez stresa i brige. Osećaj zadovoljstva koji dolazi sa ovim rešenjem ne može se preceniti, jer utiče na sve aspekte našeg života, od socijalnih interakcija do opšteg zadovoljstva sobom.

U suštini, oni nisu samo tehnički napredno rešenje za dentalne probleme; oni predstavljaju put ka oslobađanju od barijera koje ometaju naš osmeh i našu unutrašnju snagu. Sa njima, vraćamo ne samo zdravlje i lepotu osmeha, već i neprocenjivi dar samopouzdanja koje nas podstiče da se smelo suočavamo sa svetom.

Kako funkcioniše zubni implant i da li je to za mene

Zubni implantati su oblik restaurativne stomatologije i pomažu u održavanju zdravlja desni i zuba. Procedura obično uključuje postavljanje "klina" ili "šrafa" u koštani procep gde zub nedostaje. Nakon što su desni zarasli, krunica ili kapica zuba koja izgleda kao vaši prirodni zubi je pričvršćena za telo implantata.

Generalno, većina pacijenata sa zdravim desnima može dobiti zubne implantate. Razgovarajte sa svojim stomatologom da vidite da li možete biti kandidat za zubne implantate. Faktori koje vaš stomatolog može uzeti u obzir prilikom određivanja da li su zubni implantati ispravni: vaše opšte zdravlje, vaše želje, lokacija na kojoj se implantat postavlja, kvalitet vaše vilične kosti. 

Fasete

Uz pomoć faseta, površinski defektni zubi se mogu "nevidljivo" i nežno restaurirati. Fasete su tanke, prozirne školjke koje se izrađuju u laboratoriji od otiska i trajno su vezane za prednje zube pomoću specijalnog procesa lepljenja. Zub je pokriven omotačem u celoj vidljivoj zoni.


 




Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Vitamin B12 se često promoviše kao suplement koji može poboljšati energiju, koncentra


 Šta je miom? Miomi su najčešće dobroćudni tumori glatkih mišića materice. Predstavljaju oboljenje materice koje se manifestuje formiranjem i rastom benignog tumora u miometrijumu – mišićnom sloju materice. Obično se...

U subotu će u Galeriji Narodnog muzeja u Vranju biti održan 'Omaž Dr Vukašinu Antiću'. Poznati hirurg iz Vranja Vukašin Antić preminuo je 1. aprila 2020. godine u 62....


Kandida na jeziku  je stanje u kojem se gljivica Candida albicans nakuplja na sluznici vaših usta. Kandida je normalan organizam u vašim ustima, ali ponekad se može povećati i...

Čuveni grčki filozof Claudius tvrdio je da sve što čovek vidi, ili može da dodirne, potiče od kiseonika. 'Kiseonik je sam život, esencija svega!' napisao je u svojim delima,...


 Bolovi u kostima su problem današnjice sa kojim se susreću različite generacije ljudi, kako ljudi u četrdesetim tako i u sedamdesetim i osamdesetim


Ostale novosti iz rubrike »