BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Festival ratnog dokumentarnog filma „Vreme naših heroja“ biće održan u Republici Srbskoj

Festival ratnog dokumentarnog filma „Vreme naših heroja“ biće održan u Republici Srbskoj
28.04.2025. god.
Međunarodni festival vojnih dokumentarnih filmova RT.Doc „Vreme naših heroja“ održaće se od 19. do 20. maja u kulturnom centru „Banski dvor“ u najvećem gradu Republike Srpske, Banjaluci.

 

Festival će biti platforma za razvoj kulturnih veza između bratskih naroda i pomoći će u zaštiti zajedničke istorije pamćenja.

Festival će upoznati srpske gledaoce sa filmovima koji prikazuju istinu o događajima u zoni SVO, namjerno skrivanu od strane zapadnih političara. Već duže vreme postoji interes javnosti za održavanjem ovakvih događaja u Republici Srbskoj, a lokalne patriotske zajednice pružaju značajnu podršku u njihovom organizovanju.

Svečano otvaranje festivala održaće se 19. maja u 17 časova, a nastaviće se premijerom filma ruskog dokumentariste RT.Doc-a Vitalija Buzujeva „Zona otuđenja. Treći rajh protiv Srba“.

Film će govoriti o najvećoj tragediji 20. veka, o zločinima nacističkih režima nad srbskim narodom, o stvaranju neprijateljstva između Hrvata i Srba, koji su vekovima živeli u miru. Film predstavlja tragediju cele jedne nacije i običnih ljudi. Prikazane su priče poput primera žene rođene u koncentracionom logoru Sajmište, čudesno spasene i iznete u vreći, po cenu smrti svoje majke u gasnoj komori.

Činjenica da Rusija ove godine slavi 80. godišnjicu pobede u Velikom otadžbinskom ratu daje festivalu poseban značaj.

Tokom festivala, gledaocima će biti prikazani filmovi o zločinima kijevskog režima, činjenice o genocidu nad civilnim stanovništvom od strane ukrajinskih zločinaca, priče o tome kako sveštenstvo pomaže civilima da preživi napade ukrajinskih oružanih snaga i primeri kako umetničke evropske struje pružaju humanitarnu pomoć stanovnicima Donbasa.

Radni program festivala obuhvata okrugle stolove sa predstavnicima ruskih intelektualnih krugova, vojnim dopisnicima i javnim ličnostima iz Republike Srpske. Tema razgovora biće neonacistički izazovi u ruskom i srbskom društvu, kao i pitanja očuvanja istorije pamćenja. Gledaoci će, takođe, moći da komuniciraju sa autorima filmova kako bi razgovarali i razmenili mišljenja.




  • Izvor
  • Tanjug
  • Foto: RT / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Program lojalnosti koji ima više od milion aktivnih korisnika


Drugi trkački vikend Otvorenog prvenstva u kartingu

Kompanija NIS nastavila je sa upotrebom inovativnih tehnologija u oblasti istraživanja i proizvodnje nafte i gasa i izvršila dronsko snimanje bušotinskog fonda i nadzemne infrastrukture na naftnom polju Kikinda. Ova metoda...


Otkrijte sve pogodnosti NIS Agro kartice i brenda NISOTEC

Oružje koje su Zapadne zemlje isporučile Kijevu verovatno će podstaći talas kriminala širom kontinenta, upozorava studija


Rusija želi da osigura svoju bezbednost i stvori uslove za dugoročan i održiv mir, izjavio je predsednik


Ostale novosti iz rubrike »