BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Muslimanski pokušaji da uvedu druge u rat

Muslimanski pokušaji da uvedu druge u rat
13.08.2008. god.
Nakon što je Vens-Ovenov plan propao muslimanska vojska je 1994. godine pokrenula operacije: "Proljeće 1994." i "Pobjeda 1994 - navodi Biljna Plavšić u knjizi "Svedočim"

"Pokušavali su proboj na svim linijama fronta. Pamtim one udare kod Brčkog, Goražda, na Majevici i kod Bihaća. Na svim ovim lokacijama uvek se ponavlja isto, što je bilo tipično za muslimanske borce: ne mogu da održe intenzitet započetkog napada i tada traže pomoć od drugih.

Redovno očekuju da će se Amerika NATO, uključiti na njihovoj strani" - piše ona i podsjeća:

"Posle potpisivanja Vašingtonskog sporazuma tražili su pomoć hrvatske vojske, a ovi su se uključivali samo ako su imali svojih interesa. Muslimani su za ostvarenje svoje vojne strategije koristili zaštićene zone UN (Srebrenica, Goražde, Bihać) jer su bili sigurni da će im Savet bezbednosti to oprostiti ili da `neće primetiti`.

Svih ratnih godina pokušavali su da izvrše proboj na Trebević i da, po Orićevom receptu, kako je on činio u istočnoj BiH, unište srpska sela oko Sarajeva. Ni u jednom slučaju nisu bili u stanju da se zadrže. Uvek su tražili pomoć drugih iako su u svojim redovima imali hiljade fanatizovanih mudžahedina".

Plavšićeva navodi da je o tim karakteristikama muslimanskog ratovanja tadašnji generalni sekretar UN Butros Gali izvjestio Savjet bezbjednosti sljedećim riječima:

"Muslimani zloupotrebljavaju zaštićene zone u Bosni, u kojima cvjetaju kriminal i prostitucija, napadaju srpske položaje u želji da isprovociraju odmazdu".

Druga karakteristika muslimanske vojne strategije, piše Plavšićeva, bile su podmentute eksplozije među civilnim stanovništvom. "Kamere su uvek unapred pripremljene. Tako su se dogodile eksplozije poznate kao `Red za hleb`, Markale 1 i Markale 2" - objašnjava ona.

Prema njenim navodima, ovi događaji ne spadaju u kategoriju provokacija za Srbe.

"To je rađeno da se Srbi optuže i kazne od strane međunarodne zajednice. Ali i u jednom i u drugom slučaju (provokacije i kažnjavanje Srba) cilj je da se strani faktor uvuče u rat u BiH i da drugi završe posao za muslimane" - piše Biljana Plavšić i objašnjava:

"Naravno da se ovo nije dešavalo bez nekih obećanja u smislu: `Vi uradite to i to a mi ćemo pomoći`. Pa Izetbegović na sednici Predsedništva BiH obaveštava da ga Klinton, predsednik SAD, u aprilu 1993. nagovara da pusti `četnike da uđu u Srebrenicu jer bi to bio dobar povod da dođe do međunarodne intervencije (Sefer Halilović: "Lukava strategija, str. 132 - op autora)".

"Upravo zbog ovih i slučnih sugestija i planova, Izetbegović, pored ogromnog zla koje je počinio, nije nikada bio kandidat za Hag, jer bi u sudnici otvoreno rekao ko ga je ohrabrivao na užasna zlodela koja je počinio svom narodu a i drugima" - zaključuej Biana Plavšić.


  • Izvor
  • SRNA
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Ukrajina ne bi mogla da izvede smrtonosni napad na Krim bez učešća SAD, izjavio je ruski izaslanik Anatolij Antonov


Benjamin Netanjahu tvrdi da Vašington nije promenio svoj stav uprkos apelima na svim nivoima

Ruske trupe su izvršile udare na ukrajinske industrijske objekte u Odesi: verovatno je pogodak bio u oblasti fabrike teških dizalica Krajan. Zauzvrat, OSU su ponovo napale teritoriju Rostovske oblasti...


Francuski vojnici neće biti poslati da se bore u Ukrajini u doglednoj budućnosti, izjavio je francuski predsednik Emanuel Makron.

Ruski predsednik je insistirao da je Moskva otvorena za rešavanje ukrajinskog sukoba kroz pregovore sa Kijevom


Na Krimu ne može biti „mirnog života“, upozorio je Mihail Podoljak


Ostale novosti iz rubrike »