BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

ULAZAK U EU ILI NOVI RAT U EX-YU

ULAZAK U EU ILI NOVI RAT U EX-YU
10.05.2012. god.

 Velike sile su odlučile da izazovu novi balkanski rat. Da je to tako, potvrđuje i nova izjava predsjednika Evropskog savjeta Hermana van Rompeja, u kojoj kaže: „Jedini način da se izbjegnu novi ratovi na prostoru ex-Yu jeste evropska perspektiva tog prostora i ulazak u EU“. A da bi ušli u Evropsku uniju, Van Rompej kaže: „Naravno, oni, da bi ušli u EU, moraju ispuniti i sve uslove.“ Ispunjavanje tih uslova dovodi do suprotstavljanja interesa naroda na Balkanu i njihovog sukobljavanja. Navešćemo nekoliko primjera. 


Ulazak BiH u EU moguć je samo promjenom Ustava, kojim bi se neutralisao suverenitet

Republike Srpske i kojim bi se pripremio njen nestanak kao političkog subjekta. 
Drugi primjer: Srbija može ući u EU ako se de facto odrekne dijela svoje teritorije, Kosova i Metohije, i možda ne samo nje. Prethodno srbski narod treba da uđe u NATO, a poznato je da većina srbskog naroda nije za to. 

Put ulaska u Evropsku uniju ne ugrožava samo srbski narod, već i druge manje narode. 
Vremenom, u EU, ugroženost manjih naroda ogledaće se u gubljenju identiteta (jezika, kulture, tradicije…), ali i ekonomski. Primjer: ispunjavanje ekoloških standarda, čija suština nije samo zaštita prirode, već stvaranje uslova da se eksploatišu tuđa prirodna bogatstva i da se proizvodi visokim tehnologijama koje imaju samo moćni i bogati. Tako da ćemo doživjeti da naša prirodna bogatstva budu eksploatisana od stranaca koji će ostvarivati ekstra profit, a mi nećemo čak imati ni puno veći broj radnih mjesta, zbog sofisticiranih tehnologija i automatizacije. 
 
Na Balkanu je pogaženo međunarodno pravo (od razbijanja Jugoslavije do priznavanja tzv. Kosova od strane pojedinih država).
Ne postoje univerzalni principi i prava, već se ciljevi i interesi ostvaruju pritiscima i silom. Neke velike sile, poput SAD i Turske, stavljaju se na jednu stranu, albansku, kako bi destabilizovali ne samo Srbiju, već i Makedoniju, Grčku  i Crnu Goru, i putem balkanskog rata stvorili veliku Albaniju.
 
Velike sile ne pokazuju interesovanje za organizovanje međunarodne konferencije koja bi definisala ko ima pravo na samoopredjeljenje i na kojoj teritoriji, a upravo takva konferencija bi spriječila moguće sukobe.
 
Ukratko, izjava g. Van Rompeja nam govori da, ukoliko ne uđemo u Evropsku uniju, biće balkanski rat, a u EU nam ne daju da uđemo. Šta preostaje narodima na Balkanu? Da ratuju i ginu za tuđe interese, ili da se udruže, ujedine, i uđu u proces prirodne globalizacije kako bi zaštitili svoj identitet i svoja prirodna bogatstva?


  • Izvor
  • SNP - IZBOR JE NAŠ


Komentara (1) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Pristalice Kijeva savetovale su ga da ne razgovara o tom pitanju tokom pregovora sa Rusijom 2022. godine, otkrio je David Arahamia


Ukrajinske formacije su dronovima napale Voronješku oblast prema nekim izveštajima, u Olhovačkom okrugu gori skladište municije.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da svi predlozi treba da uzmu u obzir „stvarno stanje stvari na terenu“


Francuski lider Emanuel Makron izrazio je želju da „nastavi dijalog“ sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom

Ukrajina ne bi mogla da izvede smrtonosni napad na Krim bez učešća SAD, izjavio je ruski izaslanik Anatolij Antonov


Benjamin Netanjahu tvrdi da Vašington nije promenio svoj stav uprkos apelima na svim nivoima


Ostale novosti iz rubrike »