BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Đoković bez mnogo muke u polufinalu Mastersa

20.04.2012. god.
Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu pobijedivši u četvrtfinalu Robina Hasea sa 6:4, 6:2.

Bio je to treći međusobni duel Srbina i Holanđanina i treća pobjeda najboljeg svetskog tenisera koji još uvek nije izgubio ni set od Hasea.
Đoković je imao mali pad u prvom setu, ali je sveukupno odigrao veoma dobar meč i bez većih problema je slavio. Meč je prelomljen krajem prvog i početkom drugog seta kada je serpski teniser dobio šest vezanih gemova i poveo sa 6:4 i 4:0.
Njegov protivnik u subotnjem polufinalu biće Čeh Tomaš Berdih koji je prethodno savladao Endija Marija sa 2:1.
Meč je počeo veoma čudno, Hase je zaigrao rasterećeno i iskoristivši drugu brejk loptu poveo je na startu. To je, međutim, bio samo trenutak nepažnje Đokovića koji je odmah podigao nivo igre, napravio je dva brejka i poveo je sa 4:1.
Imao je Novak u šestom gemu još tri brejk lopte i veliku priliku da praktično završi prvi set, ali Hase se izvukao i odmah u narednom gemu je vratio brejk i to bez većih problema. Imao je Đoković i u narednom gemu brejk priliku, ali Holanđanin se ponovo izvukao i izjednačio je na 4:4.
Mogao je Hase da produži seriju dobijenih gemova na pet pošto je u sljedećem imao brejk loptu, ali nije uspio i srbski teniser je došao na korak od prvog seta. Nije 55. igrač svijeta izdržao pritisak i u desetom gemu je okončan prvi set. Novak ponovo nije odigrao ništa specijalno, ali uspio je da natjera protivnika na nekoliko grešaka i poslije 45 minuta poveo je sa 1:0.
U drugom setu stvari su došle na svoje mjesto. Đoković je redukovao broj neiznuđenih grešaka i šanse Hasea su automatski znatno umanjene. Srbski teniser je dobio šest vezanih gemova, poveo je sa 4:0 uz dva brejka prednosti, ali je tu seriju neočekivano prekinuo dozvolivši rivalu da vrati jedan brejk i to bez izgubljenog poena.
Novak je prvu meč loptu imao u sedmom gemu na svoj servis, nije je iskoristio, ali jeste drugu u narednom gemu i tako je poslije sat i 17 minuta, ipak, rutinski završio posao.