BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Liverpul osvojio Karling kup

26.02.2012. god.
Fudbaleri Liverpula osvojili su Karling kup, pošto su večeras u finalu na stadionu Vembli u Londonu pobjedili Kardif poslije boljeg izvođenja penala. Rezultat je posle 120 minuta bio 2:2, a Liverpul je na penale dobio 3:2.

Iznenađenje je najavio Mejson u 19. minutu, kada je posle akcije sa Milerom poslao loptu kroz noge Reini - 0:1.
Tu prednost fudbaleri Kardifa su održavali sve do 60. minuta, kada je Škrtel konačno donio izjednačenje Liverpulu poslije kornera. Prethodno je Suarez pogodio stativu, a odbijenu loptu je defanzivac ''redsa'' sproveo u mrežu - 1:1.
Imao je Liverpul inicijativu, ali su se fudbaleri Kardifa umešno branili i uspeli da uvedu meč u produžetke.
Tek početkom drugog produžetka Dirk Kajt je doneo preokret Liverpulu i doveo ekipu Kenija Dalgliša na prag osvajanja trofeja.
Međutim, u poslednjim trenucima ovog produžetka Tarner je posle kornera uspeo da prevari Reinu, izjednači na 2:2, pa je odluka morala da padne posle penal-serije!
Tek onda je počela prava drama za navijače Liverpula. Udarac Džerarda brani golman Hiton, zatim ni Keni Miler ne pogađa na drugoj strani, pa Čarli Adam šalje loptu visoko preko gola. Ipak, do kraja penal serije više koncentracije imali su igrači Liverpula i zasluženo stigli do trofeja.
Konačna odluka pala je u petoj seriji, kada je Džonson pogodio za Liverpul, da bi Entoni Džerard, inače rođak kapitena Liverpula, šutirao pored gola.  Liverpul osvaja trofej Karling kupa, osmi put u svojoj istoriji!