Premijera uralske Titanijumske doline u Hanoveru protekla uspešno
U Hanoveru u okviru najvećeg industrijskog sajma u svetu Hanover Messe 2011, održana je prezentacija jednog od najambicioznijih ruskih projekata u sferi ekonomije i industrije – Titanijumske doline. Posebna ekonomska zona gradi se u oblasti uralskih gradova Nižnji Tagil i Gronja Salda. Tamo će se proizvoditi produkcija na bazi visokih tehnologija za hemijsku, avio i železničku mašinogradnju, kao i obojenu metalurgiju. Osim toga, Posebna ekonomska zona će postati osnova razvoja sirovinske baze titanijumske proizvodnje – u regionu se nalazi bogato Kačkanarsko nalazište rude gvožđa.
Buduća zona će se nalaziti pored korporacije VSMPO-AVISMA – najvećeg proizvođaća poluga i drugih polufabrikata od titanijumskih legura. Korporacija ima veliko iskustvo u radu, učestvuje u međunarodnim projektima, između ostalog sa kompanijom Boing. Strane su napravile kompaniju Ural Boing Manufekturing. U intervjuu za Glas Rusije njen predstavnik Dmitrij Tolšin je rekao.
Kompanija Ural Boing Manufekturing primer je kako treba da izgleda savremena proizvodnja u oblasti mašinogradnje. I primer kakvo preduzeće treba da bude kompanija koja želi da učestvuje u projektu Titanijumska dolina.
Vrlo smo zadovoljni interesovanjem za Titanijumsku dolinu od strane stranih stručnjaka na izložbi u Hanoveru, rekao je jedan od rukovodilaca SPMPO-Avisma Andrej Cepelev.
U Hanoveru smo takođe pogledali projekte onih specijalnih ekonomskih zona koje su predstavile strane kolege. Proučili smo njihove uslove i prednosti, uporedili sa našim. Radićemo dalje na tim pitanjima.
Kompanije koje su postale rezidenti u Titanijumskoj dolini dobiće niz povlastica. To je ukidanje carinskih taksi i PDV za stranu robu koja se uvozi, porezi na imovinu, zemljište i saobraćaj tokom 10 godina. Osim toga, rezodenci specijalne ekonomske zone će dobiti olakšice u plaćanju poreza na profit, čija visina iznosi svega 15,5%. Prema proračunima, do 2030. godine projekat Titanijumska dolina treba da donese u budžete svih nivoa 179 milijardi rubalja ili 4,5 milijarde evra. Specijalnu ekonomsku zonu čini preko 10 000 novih, između ostalog i visokokvalifikovanih radnih mesta. Osim toga, oko Titanijumske doline će se stvarati razvijena socijalna infrastruktura – stambeni masivi sa školama, dečijim vrtićima, bolnicama, sportskim i kulturnim kompleksima.
- Izvor
- Golos Rossii, © Kollaž «Golos Rossii»/ vostok.rs
- Povezane teme
- Rusija
- proizvodnja
- infrastruktura
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
RT prikazuje drugu stranu SAD, skrivenu od strane Vašingtona i Holivuda, izjavio je poznati reditelj
Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril čestitao je 70. rođendan čuvenom srbskom reditelju Emiru Kusturici i odlikovao ga Ordenom Svetog Serafima Sarovskog 1. stepena.
Stotine Rusa svakodnevno potpisuju vojne ugovore, čime je novi poziv za mobilizaciju nepotreban, izjavio je portparol Dmitrij Peskov.
U srbskom Drvengradu – “selu Emira Kusturice” – otvoren je 22. novembra uveče međunarodni festival dokumentarnog filma “RT.Dok: Vreme naših heroja”.
Ruski vojnici izveli su udar na parking za avione na aerodromu u rejonu Aviatorskog, uništivši jedan od stacioniranih letelica. Na Kupjansko-Svatovskom pravcu ruske snage su podigle za
Ostale novosti iz rubrike »
- Prodacu stan kad odem u penziju i preko Solis-a potraziti plac na Fruskoj Gori da napravim sebi nest
- Ako je auto previše star popravke će koštati puno. Bolje ga je prodati i uzeti novi polovni. Loše je
- Gdje idemo sada? Biblija kaže: "U propisano vrijeme [kralj sjevera = Rusija] će se vratiti" (Danij
- Bravo! Vranje je divan grad, Vranje ima dusu... Bravo, Sladjo!
- Pozdrav za umetnicu. Slike su divne i krase moj dom u Beogradu.