BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Putin je 17. aprila posetio Hersonsku oblast, LNR — Kremlj

Putin je 17. aprila posetio Hersonsku oblast, LNR — Kremlj
18.04.2023. god.
\"Što se tiče procena statusa trupa i tako dalje - to je prerogativ Ministarstva odbrane. Nemamo pravo da tu dajemo bilo kakve informacije\", rekao je Dmitrij Peskov.



 Ruski predsednik Vladimir Putin posetio je u ponedeljak Hersonsku oblast i Lugansku Narodnu Republiku (LNR). Tvrdnje da je putovanje održano u neko drugo vreme su pogrešne, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov novinarima u utorak.


"Bilo je juče. Zaista, predsednik je rekao, prilikom poklanjanja ikone, da imamo Vaskrs. Činjenica je da naš Vaskrs traje 40 dana, mi nastavljamo da ga slavimo, sada imamo Vaskršnju nedelju. Zato je pogrešno obratiti pažnju. na tu frazu i postavljajte hipoteze o nečemu što nikada nije bilo stvarno. Putovanje se dogodilo juče", rekao je portparol Kremlja.

Takođe je zamoljen da prokomentariše zašto je Putinova poseta novim regionima Rusije održana baš u ovom trenutku. „Sada predsednik češće posećuje nove regione, naravno, pregleda štabove, na licu mesta dobija operativne informacije o toku specijalne vojne operacije. To je od vitalnog značaja za glavnokomandujućeg, on tako radi“, rekao je Peskov.

Novinari su pitali portparola Kremlja o oceni ruskog predsednika o statusu trupa i moralu vojnika, uključujući i s obzirom na potencijalni kontranapad Ukrajine. „Što se tiče procena statusa trupa i tako dalje – to je prerogativ Ministarstva odbrane. Nemamo pravo da tu dajemo bilo kakvu informaciju“, rekao je Peskov. Komentarišući putovanje uopšte, on je dodao da je to „rutinski posao glavnokomandujućeg”.

Putin je u ponedeljak posetio štab borbene grupe Dnjepar na Hersonskom frontu i štab borbene grupe Nacionalne garde Istok u LNR. Šef države je tokom svojih poseta saslušao izveštaje vojnih komandanata o situaciji u Hersonskom, Zaporožskom i Luganskom pravcu.


Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.

Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti



  • Izvor
  • Tanjug
  • Foto: TASS/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Neuspeli pregovori u Istanbulu 2022. treba da posluže kao polazna osnova, uz prilagođavanje „realnoj situaciji na terenu“, izjavio je pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov.


Vašington je odobrio isporuku američkog naoružanja iz nemačkih skladišta, dok Moskva poziva na pregovore

Američki predsednik pozdravio je rusku inicijativu usmerenu na nastavak direktnih pregovora sa Kijevom


Severna Koreja je ranije pomogla Moskvi da protera ukrajinske trupe iz granične Kurske oblasti

Moskva je ranije optužila Kijev da nastavlja napade uprkos ruskom predlogu za 72-časovno zatišje


Specijalne jedinice policije Brčko distrikta pokušale su sinoć da uhapse predsjednika Vlade Srpske Radovana Viškovića, ali je on uspio da izbjegne hapšenje.


Ostale novosti iz rubrike »