BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Jerevan očekuje pregovore o demarkaciji granice sa Azerbejdžanom već ove godine

Jerevan očekuje pregovore o demarkaciji granice sa Azerbejdžanom već ove godine
10.12.2020. god.


Jerevan očekuje pregovore o demarkaciji granice sa Azerbejdžanom već ove godine, izjavio je zamenik jermenskog premijera Tigran Avinjan.

„Pregovori uz posredovanje ruske strane verovatno će započeti već ove godine“, rekao je Avinian odgovarajući na pitanje poslanika u parlamentu.


Prema njegovim rečima, granica između Jermenije i Azerbejdžana nije zakonski fiksirana kao takva.

„Pokrenuli smo sve pravne dokumente i mape koji će poslužiti kao osnova za ove pregovore, a pregovori po ovom dnevnom redu odvijaće se narednih nedelja“, rekao je Avinjan i dodao da je u tim uslovima neprimereno govoriti o mogućim teritorijalnim ustupcima.



  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © RIA Novosti/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Američki predsednik možda neće doći na samit ukoliko evropske članice ne pristanu na veće izdvajanje za odbranu, upozorava američki izaslanik pri Alijansi.


 Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim

Ukrajinski predsednik dostigao je novo dno i sada preti veteranima Drugog svetskog rata, izjavila je Marija Zaharova.


Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski odbacio je ruski predlog za trodnevno primirje od 8. maja, insistirajući umesto toga na prekidu vatre u trajanju od 30 dana.


Zadužbina ,,Knez Miroslav Humski” i Književno udruženje ,,Susret” večeras su, u saradnji sa Muzejom Hercegovine, organizovali promociju knjige Ranka Gojkovića ,,Srbi i Rusi – braća po Promisli Gospodnjoj”.


Ostale novosti iz rubrike »