BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

„Kaiš za pantalone, razgovor je za dete“

„Kaiš za pantalone, razgovor je za dete“
20.10.2010. god.

Originalan način za odučavanje roditelja od nasilja prema svojoj deci, smišljen je na Altaju. U lokalne prodavnice stigli su kaiševi za pantalone, ukrašeni utisnutim natpisom: „Kaiš je za pantalone, razgovor je za dete".
 

Na taj način su „Mladi novinari Altaja" odlučili da ubede mame i tate da je kaiš samo element garderobe, a ne argument u razgovoru s generacijom koja raste. Njihova inicijativa je deo programa „Kaiš nije vaspitna metoda". On se sprovodi na predlog Fonda za podršku dece, koja su se našla u teškoj životnoj situaciji, objasnio je u intervjuu za „Glas Rusije" predsednik organizacije „Mladi novinari Altaja", Sergej Kanarjov.
 

Mi smo napravili, a Fond je podržao ovu kampanju. I godinu dana pokušavamo da skrenemo pažnju roditelja na to da se deca mogu vaspitavati i na human način. To radimo uz pomoć interneta i uz pomoć spoljašnjih reklama. Sad smo smislili sledeću akciju: napravili smo kaiševe, kojima se deca ne smeju tući i prodavaćemo ih na odelenjima kožne galanterije.
 

Skicu svakog aksesuara napravili su altajski dizajneri. Asortiman je bogat - od običnog kaiša tradicionalne boje i oblika do roze damskog kaiša, inkrustriranog štrasom. Uz kaiš se prilaže tekst, u kojem se govori o psihološkim metodama, koje će roditeljima pomoći da vaspitaju svoje čedo bez primene nasilja. A mnogi roditelji i danas veoma poštuju nasilje, ističe Sergej Kanarjov.
 

Na početku svog projekta obavili smo pokusno grupno ispitivanje, koje je pokazalo da u masovnoj svesti postoji prilično uvreženo mšljenje da se dobar čovek može stvoriti kažnjavanjem, uključujući i fizičko. Čim se u našim resursima novosti pojavi bilo kakva informacija u vezi s našim projektom odmah stigne na desetine odziva, eto „i mene su tukli, pa sam postao dobar čovek". Čini mi se da je ubeđenje da se samo fizičkom kaznom detetu može objasniti šta je loše, a šta je dobro, vrlo rašireno.
 

Po statistici MUP-a, ističe Sergej Kanarjov, u Rusiji od nasilja u kući svake godine pogine do dve hiljade dece. A podaci za Altajsku pokrajinu svedoče o tome da je u ovom regionu Rusije samo prošle godine učinjeno preko 2000 zločina prema maloletnicima. Problem nasilja se zaoštrava iz godine u godinu, uveren je rukovodilac organizacije „Mladi novinari Altaja". Zato je kampanja „Kajš nije vaspitna metoda" danas nasušno neophodan. Uzgred rečeno, kako su pokazali prvi dani prodaje, kajševi s natpisima su vrlo traženi među Altajcima. Najviše ih kupuju žene, a muškarci su manje aktivni, jer se u većini zalažu za „tradicionalne metode" vaspitanja. „Neki smatraju da je naša akcija nešto neozbiljno", ističe Sergej Kanarjov, „ali čak i ako je tako, glavno je dopreti do ljudi, neka to bude i s malo duhovitosti."



  • Izvor
  • Golos Rossii/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Ruske snage su ponovo izvele raketne udare na pozicije ukrajinske PVO u Odeskoj oblasti. Ukrajinske formacije su, sa svoje strane, napale bespilotnim letelicama naftne baze u stanicama Pavlovska i...


U ovom vremenu, kada je predsjednik Dodik iznio prijedlog o mirnom razdruživanju Republike Srpske i Muslimansko-Hrvatske Federacije i to kao odgovor na razvlašćivanje Srpske i na proces stvaranja države...


  Ruske snage su u protekla 24 sata pogodile mete u nekoliko pozadinskih oblasti teritorije pod kontrolom kijevskog režima. Konkretno, ponovo su uništile lansere S-300 u oblasti Mirgoroda u Poltavskoj...

Globalna većina sve više pokazuje svoje nezadovoljstvo poretkom zasnovanim na zapadnim pravilima, ali da li će Kremlj to iskoristiti?


U Moskvi se ozbiljno shvataju izjave američkog predsedničkog kandidata, izjavio je ruski lider


Ostale novosti iz rubrike »