BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Proizvedeno na Kosovu, upotrebljeno u Moskvi

Proizvedeno na Kosovu, upotrebljeno u Moskvi
20.04.2018. god.


Usmerivši pogled ka istoriji međudržavnih odnosa, primetna je konstantna zaintetesovanost  Ujedinjenog Kraljevstva za unutrašnje prilike  Rusije. Takođe, značajna pažnja londonskih diplomatskih krugova odnosi se i na unutrašnje prilike manjih država koje održavaju različitu vrstu saradnje sa Rusijom.

Slobodarska tradicija, snaga a naročito ogromna prirodna bogatstva predstavljaju faktore koje prostore „Nove Vizantije“ postavljaju u centar interesovanja zapadne diplomatije.

Istorijske činjenice početkom XX veka upućuju nas na  ime Ser Džordž Bjukenen. Ime mnogima ništa ne znači, ali ako kažemo, odnosno napomenemo da je navedeni gospodin bio Ambasador Ujedinjenog Kraljevstva u vremenu Ruskog carstva, onda to već i nešto znači. Džordž Bjukenen je čovek koji se veoma aktivno učestvovao u zaveri koja se pravila protiv Ruskog imperatora, cara  Nikolaja II Romanova. Ova tema je još ozbiljnija, kada se navede da je Rusko carstvo  bilo na uzlaznoj putanji razvitka u svakom pogledu. Dakle, postavlja se pitanje,  koji su motivi rušenja ruske krune od strane Ambasadora  zemlje na čijem čelu je takođe  kruna !!?

Drugi primer aktivnosti Ujedinjenog Kraljevstva vezuje se za teritoriju Srbije a takođe se odnosi na kraljevsku porodicu odnosno kraj jugoslovenskog kraljevstva. Početkom Drugog svetskog rata, kralj Petar II Karađorđević je bio primoran da napusti Kraljevinu Jugoslaviju i da emigrira u Englesku. Za njim u Kraljevini Jugoslaviji ostaje “Jugoslovenska vojska u otadžbini” ili kako ih Srbi narodski zovu Četnici. Dragoljub Draža Mihajlović kao komandant, odnosno načenik Štaba Vrhovne komnde Jugoslovenske vojske u Otadžbini je tokom rata uživao veliko poverenje Engleza, koji su ga na kraju,  može se slobodno reći, izdali. Na kraju Drugog svetskog rata, vlast na prostoru Kraljevine Jugoslavije preuzima  Komunističa partija Jugoslavije na čelu sa Josipom Brozom Titom. Dakle, Dragoljub Draža Mihailović, kao komandat zaštnika jugoslovenske kraljevske krune,  prepušten je tragičnoj sudbini, u neregularnom sudskom procesu. Postoje različite teorije o prekidu odnosa Vlade Ujedinjenog Kraljevstva i pokreta Jugoslovenske vojske u otadžbini. Međutim, ne treba odbaciti teoriju da je okretanje saveznika protiv antifašističkog pokreta Dragoljuba Draže Mihailović imalo za cilj prekid srpske  dinastije na čelu jugoslovenske kraljevine. Zašto srbska kraljevsa dinastija nije bila po volji Ujedinjenog Kraljevstva? Dinastija Karađorđević je bila u rodbinskim vezama sa carskom porodicom Romanov te bi kontinuitet Karađorđevića na vlasti u jugoslovenskoj kraljevini najverodostojnije svedočio o istorijskoj pomoći ruskog naroda  srbskom narodu u periodu XIX i početka XX zaboravi.  

Iako je  Sovjetska država pružila odlučujuću pomoć u oslobođenju teritorija Kraljevine Jugoslavije u Drugom svetskom ratu i zbog toga uživala naklonost prvenstveno jugoslovenskih komunista a potom i svih jugoslovenskih naroda, pretpostavljamo da je naklonost komuninstičkog režima u Jugoslaviji ka SSSR-u manje „zlo“ za britansku vlast nego povezanost Srbskog i Ruskog naroda pravoslavnom verom. Naveli smo jednu od mnogih aktivnosti koja je dovela do obaranja Srpske Kraljevske porodice sa vlasti u Kraljevini Jugoslaviji.  

Molim Vas, eto kada napravimo jedan kratki istorijski osvrt ili istorijski analitički presek, vidimo da Ujedinjeno Kraljevstvo veoma aktivno učestvuje duži vremenski period na teritorijama pravoslavnih zemalja Rusije i Srbije.

Posmatrajući tako jedan istorijski put zaintresovanosti Ujedinjenog Kraljevtva za pravoslavne zemlje Rusiju i Srbiju dolazimo do današnjice. 
Današnja zainteresovanost je čini nam se, ljudima koji prate tu tematiku veća nego ikada. Kako i zašto pokušaćemo da obijasnimo u daljem tekstu.

Trenutno pažnju svetske javnosti privlači slučaj trovanja bivšeg oficira Glavne Obaveštajne Uprave (GRU) RF Pukovnika Sergeja Skripalja. Naime Sergej Skripalj po natpisima medija je otrovan, što suštinu nemenja. Suština je da je za njegovo trovanje  optužena Rusija. Optužena Rusija i to od strane Ujedinjenog Kraljevstva. Eto suštine, kao što vidimo nije se ništa promenilo od Cara Nikolaja.

Dosta sličnosti sa slučajem smrti Sergeja Skripalja je i slučaj Račak na Kosovu i Metohiji. Slučaj Račak, odnosno dešavanja u slučaju kako ga zapadna propaganda naziva “Masakr u selu Račak” naizgled nema nikakve veze sa Ujedinjenim Kraljevstvom. Kompletnu akciju Srpske Policije u selu Račak su na poziv državnog vrha Srbije posmatrali posmatrači Kosovske verifikacione misije. U Kosovsku verifikacionu misiju su takođe bili uključeni novinari i to novinske Agencije Rojters čije je sedište u Londonu. Akcija Račak je izvedena 15.03.1999. god., a devet dana nakon toga odnosno 24.03.1999. god. je početak akcije NATO – a “Milosrdni Anćeo” bez saglasnosti Saveta Bezbednosti. Početak bombardovanja SRJ doveo je do toga da se proizvodnja jedne suverene države potpuno uništi, da se infrastruktura iste te suverene države potpuno uništi, a takođe da se jedan deo teritorije pomenute države na silu otuđi, odnosno da joj se otme. 

Svim navedenim aktivnostima država je dovedena do potpunog ekonomskog sloma. Sem pomenutog ekonomskog sloma, državi je upravo otet deo teritorije koji je izuzetno bogat rudama i energentima u ovom slučaju ugljem. Koju godinu nakon bombardovanja i otimanja Kosova i Metohije od Srbije, mnogi zapadni lideri otvaraju svoja predstavništva firmi koja se upravo bave energetikom, a Srbija potpuno pada pod uticaj Ujedinjenog Kraljevstva. Uticaj se ogleda upravo u aktivnostima čiji su nosioci lica iz sistema bezbednosti Ujedinjenog Kraljevstva. Tako su na primer gospodin Entoni Leopold Kolier Monkton 1960. godište i Džordž Benedikt Džosef Bazbi takođe 1960. godište vrlo aktivni u svakom pogledu na teritoriji R Srbije, a pogotovo u političkom smislu, zatim gospodin Alen Vilson i gospodin Fil Džonson koji su aktivno učestvovali u obuci radnika Uprave Carina R Srbije, Stiv Robinson oficir za vezu Agencije “SOCA” (Serious Organised Crime Agency), zatim gospodin Amadeo Votkins koji je radio na reformi sistema bezbednosti R Srbije, zatim gospodin Toni Bler koji je veoma aktivan u savetovanju političkog ruovodstva R Srbije.

Sada Vas molim da se vratimo na slučaj Skripalj, naime dokaza umešanosti ruske strane u  trovanje gospodina Sergeja Skripalja i njegove ćerke nema, ali medijski udari su veoma jaki. Navešćemo samo neke primere, odnosno lica  sa teritorije Ruske Federacije koja su našla utočište na teritoriji Ujedinjenog Kraljevstva, to su Boris Berezovksi, Nikolaj Gluškov, Ahmed Halidovič Zahajev, Aleksandar Litvinjenko, Sergej Skripalj. Molim Vas, da li ima nešto zajedničko za sva lica koja su našli utočište na teritoriji Ujedinjenog Kraljevstva ?

Ima, Boris Berezovksi i Nikolaj Gluškov dva ruska oligarha koji su se obogatili za vreme raspada bivšeg SSSR – a, Ahmed Halidovič Zahajev jedan od veoma visokih političkih lidera čečenskih pobunjenika, Aleksandar Litvinjenko bivši radik ruske tajne službe i disident, Sergej Skripalj bivši radnik Glavne Obaveštajne Uprave, svi su radili protiv matične države i urušavanja iste. Odnosno, počeli su sa rušenjem Otadžbine kada je ista ta njihova Otadžbina počela da jača i da se polako oporavlja od urušavanja koje je bilo duže od jednog veka !

 Analizirjući političko – poslovne odnose Ujedinjenog Kraljevstva i Ruske Federacije uočava se da je kao što smo već rekli na teritoriji Ujedinjenog Kraljevstva dosta protivnika sistema i političkog rukovodstva Ruske Federacije našlo utočište. Ali isto tako Britiš Petrol trči u zagrljaj Ruskom državnom gigantu Rosnjeftu. Posle slučaja Skripalj videli smo da je svo Rusko diplomatsko osoblje proterano iz Londona, a da njihov primer sledi i dvadeset država Evropske Unije, a takođe i Amerika. 

Po svim aktivnostima do sada koje su sprovedene od strane Ujedinjenog Kraljevstva prema Ruskoj strani nisu prijateljske i dobronamerne. Slučaj Sergej Skripalj može vrlo lako da bude pokušaj udara na Ruski energetski sistem, iz razloga što je upravo Britiš petrol vlasnik 18,5 % akcija Rosnjefta, što znači da isti imaju svoja dva predstavnika upravnog odbora. 

 Dobro se zna da se radnici obaveštajnih uprava ubacuju u predstavnike medijskih kuća i privrednih predstavnika stranih zemalja, što je konkretno u Srbiji bio slučaj sa Joškom Podbevšekom i naftnom kompanijom “Janaf”.

 U ovom tekstu nikako nisu navedene sve aktivnosti čiji je nosilac Ujedinjeno Kraljevstvo protiv Rusije i Srbije. Vrlo je bitno navesti i obuku šiptarskih terorista na Kosovu i Metohiji od strane specijalnih snaga Ujedinjenog Kraljevstva, kao i obuku ukrajinskih vojnika u Donbasu.

 Sve je veoma jasno, cilj je srušiti i okupirati Pravoslavne zemlje. Čuvanjem Pravoslavne vere, mi pravoslavni narodi čuvamo i naše domovine i naš narod pravoslavni. Napadi će se veoma verovatno nastaviti u budućnosti, a mi moramo da se okrenemo jedni drugima i da izbrišemo primitivne podele između nas samih koje upravo dolaze od naših vekovnih neprijatelja !
 


  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Izjave ruskog predsednika nisu prazne priče kao one evropskih političara, rekao je mađarski lider.

Moskva mora biti „primorana“ na mir kroz snagu, izjavio je ukrajinski lider.


Iako mnogi smatraju da je kuhinja samo funkcionalna, zapravo mož

Međunarodni krivični sud u Hagu optužio je izraelskog premijera za ratne zločine u Gazi


Moskva će odgovoriti odlučno i na odgovarajući način na bilo koju agresiju, izjavio je predsednik


Ostale novosti iz rubrike »