BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Kina izražava zabrinutost zbog situacije na Korejskom poluostrvu — MSP

Kina izražava zabrinutost zbog situacije na Korejskom poluostrvu — MSP
15.10.2024. god.
Mao Ning je takođe naglasila da \"Kina ostaje nepokolebljiva u svom stavu o održavanju mira i stabilnosti na poluostrvu i promociji političkog rešenja pitanja poluostrva.\"


Kina je zabrinuta zbog razvoja situacije na Korejskom poluostrvu i ostaje posvećena političkom rešavanju razlika, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Mao Ning, komentarišući izveštaje o miniranju puteva blizu interkorejske granice.

„Kao susedna zemlja [Korejskog] poluostrva, Kina je zabrinuta zbog razvoja situacije i tendencija u odnosima Severne i Južne Koreje. Napetosti na poluostrvu ne služe zajedničkim interesima. Ključni prioritet je izbegavanje daljeg eskaliranja konflikata,“ istakla je zvanična portparolka Ministarstva spoljnih poslova Kine.

Ona je takođe naglasila da "Kina ostaje nepokolebljiva u svom stavu o održavanju mira i stabilnosti na poluostrvu i promociji političkog rešenja pitanja poluostrva."

Ranije su Združeni šefovi štaba Oružanih snaga Republike Koreje izvestili da je severnokorejska vojska minirala delove puteva koji vode ka Južnoj Koreji na istoku i zapadu poluostrva. Prema podacima južnokorejske strane, vojno osoblje DNRK nastavlja "dodatne aktivnosti uz korišćenje teže opreme."


Izvor: TASS (F)



  • Izvor
  • Tanjug
  • Foto: AP Photo/Andy Wong/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Berlin je obustavio prijem imigranata koji traže zaštitu, usred pregovora o formiranju vladajuće koalicije, prenosi agencija DPA


Odluka dolazi u svetlu sve napetijih odnosa sa Parizom

Pod zapadnim uticajem, nacija je upala u „društvenu amneziju“, zaboravljajući svoje ruske korene i ideale, tvrdi ruski ministar spoljnih poslova


Sin američkog predsednika upitao zašto Kijev nije obavestio Vašington o zahtevu Rajana Rauta za oružjem


Američki predsednik zahteva od Pekinga da povuče odmazdne carine od 34% na američki uvoz


Ostale novosti iz rubrike »