BTG-vrh
Početna stranica > Novosti

Postani web programer - WebMaster kurs (HTML, CSS, JS, Angular)

Postani web programer - WebMaster kurs (HTML, CSS, JS, Angular)
11.11.2019. god.
Priča se da su programeri izuzetno traženi, dobro plaćeni, da rade kad hoće i odakle hoće. Da li znate koji je najbrži put da usvojite neophodna znanja za početak da bi postali programer?

Ako razmišljate o ulasku u IT vode ili o traženju posla na ino tržištu, jedan od najboljih načina da svoje želje sprovedete u djelo jeste da naučite web programiranje.

Razvoj web sajtova je jedan od najpopularnijih načina za ulazak u softversku industriju. Osnove se brzo nauče, a rezultati su odmah vidljivi (bukvalno).

U narodu poznatije kao “pravljenje sajtova”, front end web dev bavi se onim dijelom sajta ili web aplikacije koji se prikazuje u vašem pretraživaču.

Da li je front-end kurs najbolji izbor za usavršavanje?

IT industrija trenutno nudi možda i najbolje uslove za profesionalce, ali i za početnike. Postoji velika potreba za novim stručnjacima usled obima posla i ubrzanog razvoja tehnologije. Razvijanje sajtova i aplikacija izuzetno je interesantan posao, što je mnoge početnike navelo da potraže neki front-end kurs i da se upuste u svijet web developmenta. 

Kursevi su nabrži način da steknete početna znanja koja će vam  znanja koja će vam pomoći da započnete uspješnu karijeru. Razmislite o mogućnosti da radite od kuće kao freelancer, za domaće ili strane klijente, putem sajtova kao što su Upwork ili Peopleperhour.. Radićete na interesantnim projektima, upoznajući ljude iz svih djelova svijeta i zarađujući odlične honorare. 

Naravno, sa ovako stečenim znanjem možete uvek da se odlučite i za neku od uspješnih IT kompanija. Za mnoge IT pozicije konstantno su otvorene pozicije, a na vama je da iskoristite pružene prilike.  

 Koje jezike mora da zna front-end developer?

Da biste se na pravi način upoznali sa poslom frontend developera, potrebno je da posedujete određena znanja. U frontendu postoji „sveto trojstvo” jezika koje čine već pomenuti HTML, CSS i JavaScript

HTML – U teoriji, da bi sajt funkcionisao, ne treba mu „šminka”, tj. CSS. On može da pruži sve informacije i u HTML-u, tj. u kodu (na stranu kako bi to izgledalo običnom korisniku). Šta više, sajtovi su u početku imali upravo takav „rustičan” izgled, fokusiran na tekst.  

HTML se brine isključivo o sadržaju sajta, ali ne i njegovom vizuelnom delu. On određuje gde šta stoji, gde su paragrafi, koja je veličina fonta, koji se heading upotrebljava itd. U moderno doba HTML je vezan za CSS, njegov vizuelni ekvivalent. Danas HTML5 predstavlja moderan alat, koji je neizostavni deo frontenda, tj. „kostur” svakog web sajta. 

CSS – koristi se za stilizovanje HTML elemenata na sajtu (fontovi, boje, pozadine itd.). To praktično znači da se njegovim korišćenjem kreira kvalitetno korisničko iskustvo.  

To se postiže korišćenjem „stilova” koji pomažu da se kreira vizuelni deo sajta. Iako CSS nije u potpunosti odgovoran za dizajn sajta, bez njega mnogi sajtovi ne bi izgledali ni približno atraktivno, šta više, bili bi izuzetno nefunkcionalni. 

JavaScript – Reč je o programskom jeziku koji služi kao svojevrstan lepak koji spaja HTML i CSS. Iako su ova dva jezika izuzetno korisna, reč je o opisnim jezicima, koji imaju svoja ograničenja. JavaScript je, sa druge strane, programski jezik koji je koristan za sve detalje za koje je potrebno programiranje. Pored ovog jezika, koristi se i PHP, često i istovremeno, jer se odlično dopunjuju sa mogućnostima koje pružaju.

Angular je JavaScript MVC framework napravljen od strane Google-a koji vam omogućava da pravite dobro struktuirane, lake za testiranje i održavanje front-end aplikacije.

Aplikacija je definisana uz pomoć modula koji mogu zavistiti jedan od drugih. Angular proširuje HTML pružajući direktive vašim oznakama pomoću kojih možete praviti moćne i dinamičke stranice. Takođe možete napraviti sopstvene direktive pomoću kojih ćete vršiti DOM manipulaciju. Takođe implementira two-way vezivanje podataka, vezujući vaš HTML (view) sa javascript objektima (models) na veoma lak način. 

Za svoju popularnost Angular može da zahvali sledećim činjenicama:

  • Angular je framework otvorenog koda i održava ga Google i ogromna zajednica programera, što znači da se stalno usavršava i posjeduje odličnu podršku.
  • Relativno je lak za učenje i korišćenje.
  • Angular omogućava razvoj dinamičkih web stranica po ugledu na standardne aplikacije, što čitav proces znatno olakšava i ubrzava.
  • Omogućava pravljenje brzih promjena na sajtu.
  • Neke od najpoznatijih kompanija koje koriste Angular jesu Gugl i Najk. Od avgusta 2013. godine automobili kompanije Dženeral motors koriste aplikacije koje su kreirane pomoću Angular-a, a Angular koriste i sajtovi Gardijana, Hafington posta
  • Veoma je popularan kod pokretanja startap projekata što znači da postoji veliki broj klijenata kojima je potreban stručnak za Angular

Napravite prvi korak - upišite WebMaster kurs

Ako ste u Banjoj Luci ili njenoj okolini, eduLab organizuje webMaster kurs predlažemo vam da upišete WebMaster kurs na komećete imati priliku da kroz kroz praktične primjere na brz i efikasan način steknete početna znanja iz front-edn developmenta.

Po završetku  kursa:

  • moći ćete da radite kao JavaScript ili Angular programer
  • imaćete veću prohodnost na tržištu programera u zemlji i inostranstvu
  • možete raditi kao freelancer za klijente u zemlji i inostranstvu
  • moći ćete mnogo lakše da se zaposlite u Njemačkoj, gdJe se ovaj JavaScript okvir dominantno koristi i izuzetno je tražen od njemačkih poslodavaca

Po završetku kursa svi polaznici dobijaju besplatan domen i hosting za svoj prvu web stranicu, a za najuspješnije polaznike predviđena je mogućnosti obavljanja prakse i daljeg zaposlenja.

Trajanje kursa: 12 sedmica

Broj časova: 5 časova sedmično (ukupno 60 časova)

REDOVNA CIJENA: 900 KM

CIJENA ZA RANE PRIJAVE SAMO 545 KM

Mogućnost plaćanja na rate

Početak: 19. nowebar 2019. godine

Lokacija: eduLab, Jevrejska 37, 78000 Banja Luka

Prijave u toku. Broj mjesta ograničen

Prijave na: +387 66 516 174 ili na: edu.bitlab.rs

https://edu.bitlab.rs/webmaster.html



  • Izvor
  • edu.bitlab


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

 Kada kupujete novi PC uređaj, prva stvar koju treba uzeti u obzir su vaše potrebe. Neophodno je da se posvetite ispitivanju svojih potreba i ciljeva, kao što su zahtevi...


 Prepoznatljivost brenda se meri time koliko lako potrošači mogu da ga razlikuju od konkurencije, odn

Primetili ste da vaš mobilni telefon lošije radi il


Uprkos globalnoj pandemiji, relativno slaboj kupovnoj moći stanovništva, te sve višim cenama elektronike, u Srbije su se ove godine najviše kupovali telefoni, tj. smartfoni.

Ako razvijate softver onda znate koliko je teško pustiti aplikaciju u produkciju. Treba konfigurisati server, treba podesiti portove, uvjeriti se da je sve u redu i tako svaki put...


Kompanija Microsoft priznala je da su hakeri uspeli da ukradu deo izvornog koda operativnog sistema Windows, kao i još nekoliko softvera koji su u fazi izrade.


Ostale novosti iz rubrike »