BTG-vrh
Početna stranica > Novosti

Ugasite Fejsbuk!

Ugasite Fejsbuk!
20.03.2019. god.
Senatorka je navela da ove kompanije krše više anti - monopolskih zakona - na sličan zaključak je došla i komisija Evropske unije. Fejsbuk je odgovorio senatorki u svom stilu - povukli su njene predizborne oglase sa društvene mreže.

 

 
Izgleda da su konstantni problemi korisnika Fejsbuka najzad izazvali pažnju u najvišim krugovima politike, kao i kod glavnih "igrača" u Silicijumskoj Dolini.
 
Uticajna senatorka Elizabet Voren (koja je takođe i potencijalni kandidat za Predsedničku kampanju u SAD 2020 godine), predložila je da se Internet giganti poput Fejsbuka i Amazona pretvore u nekoliko manjih kompanija. Senatorka je navela da ove kompanije krše više anti - monopolskih zakona (na sličan zaključak je došla i komisija Evropske unije). Fejsbuk je odgovorio senatorki u svom stilu - povukli su njene predizborne oglase sa društvene mreže.
 
Za to vreme, i neki od najuticajnih ljudi u tehnološkom svetu imaju slične ideje. Milijarder Brajan Ekton, koji je i ko-osnivač popularnog servisa za dopisivanje WhatsApp (koji je sada u vlasništvu Fejsbuka), pozvao je na brisanje naloga na ovoj mreži. Tokom predavanja na Univerzitetu Stenford, Ekton je naveo da je sve više štetnog sadržaja na društvenim mrežama, te da mreže i ne pokušavaju da taj problem reše, već im je cilj da što duže vremena zadrže korisnike kako bi im servirali oglase.
 
Ovo nije prvi put da Ekton poziva na brisanje Fejsbuk naloga, dodajući da Fejsbuk mesečno "obrne" najmanje deset milijardi dolara od oglasa.
 
Ivan Trajković 
 
Foto :YouTube /printskrin




Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

 Kada kupujete novi PC uređaj, prva stvar koju treba uzeti u obzir su vaše potrebe. Neophodno je da se posvetite ispitivanju svojih potreba i ciljeva, kao što su zahtevi...


 Prepoznatljivost brenda se meri time koliko lako potrošači mogu da ga razlikuju od konkurencije, odn

Primetili ste da vaš mobilni telefon lošije radi il


Uprkos globalnoj pandemiji, relativno slaboj kupovnoj moći stanovništva, te sve višim cenama elektronike, u Srbije su se ove godine najviše kupovali telefoni, tj. smartfoni.

Ako razvijate softver onda znate koliko je teško pustiti aplikaciju u produkciju. Treba konfigurisati server, treba podesiti portove, uvjeriti se da je sve u redu i tako svaki put...


Kompanija Microsoft priznala je da su hakeri uspeli da ukradu deo izvornog koda operativnog sistema Windows, kao i još nekoliko softvera koji su u fazi izrade.


Ostale novosti iz rubrike »