eposao.info - vrh - ekonomija
Početna stranica > Novosti

U Istanbulu počeo sa radom Centar za koordinaciju žitaricama

U Istanbulu počeo sa radom Centar za koordinaciju žitaricama
23.07.2022. god.

U Istanbulu je, nakon sklapanja sporazuma o žitaricama, počeo sa radom Centar za koordinaciju žitaricama, rekao je turski ministar odbrane Hulusi Akar.


"Predstavnici Rusije, Ukrajine i UN, kao i Turske, počeli su rad u zajedničkom Koordinacionom centru“, rekao je on.

Rusija i Ukrajina potpisale su u petak odvojeno sporazume sa Turskom i UN o ukidanju ograničenja na isporuku ruskih poljoprivrednih proizvoda na svetsko tržište, kao i utvrđivanju procedure za transport ukrajinskog žita preko Crnog mora. Prema dokumentu, letina će biti izvožena iz tri luke - Odesa, Černomorsk i Južni - duž sigurnih koridora.

Brodovi će biti proveravani na naoružanje, do ratni brodovi i avioni neće moći da im priđu bez dozvole. Zajednički koordinacioni centar će preuzeti kontrolu nad celim procesom.

Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.

Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti



  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © RIA Novosti / Konstantin Mihalьčevskiй/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Ukrajina kontinuirano krši moratorijum na napade na energetska postrojenja, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije


Vlasti preduzimaju sve kako bi ublažile globalnu situaciju za rusku ekonomiju, istakao je Dmitrij Peskov

Milovan Jakovljević, proizvođač malina i odbornik u Skupštini opštine Ivanjica, podneo je dokument u kojem detaljno obrazlaže ključne probleme u srbskoj proizvodnji malina i predlaže mere za njenu stabilizaciju....


 Za Ivanu je ovaj projekat bio izazov, ali i prilika da stvori prostor koji odražava filozofiju pilatesa – balans, snagu i harmoniju   Projekt: Pilates studio Lokacija: Banja Luka Površina: 130m2 Arhitekta: Iv

Kanadski premijer Džastin Trudo izjavio je da Kanada mora da se izbori za sebe i zaštiti svoje nacionalne interese u svetlu američkih trgovinskih ograničenja.


Slovačka zapretila obustavom snabdevanja električnom energijom Kijevu nakon suspenzije


Ostale novosti iz rubrike »