BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

IBM i Google, stvaraju zajedničku globalnu mrežu

IBM i Google, stvaraju zajedničku globalnu mrežu
22.11.2007. god.

IBM i Google, ujedinjeni kako bi zajedno stvorili informatički sistem koji će napraviti revoluciju u svijetu interneta, upravo onako kako smo i zamišljali da «mreža neće imati granice».

Ono što su ova dva giganta u svijetu informatike zamislili je zajednička isporuka hardware, software i usluga najvećim Univerzitetima u Americi kako bi na taj način razvili sistem pod imenom Cloud Computing.

Ovim su ove dvije kompanije oglasile zaendičku saradnju za cloud computing basiran na tehnici programiranja koja se koristi u slučajevima kada je potrebna elaboracije velikog broja podataka. Ovaj posao koji se svodi na kalkulaciju odvija se tako da se podaci podijele na stotine kompjutera koji su različito sinhronizovani. Svaki takozvani cloud predstavlja zajedno samo mašine koje elaboriraju određene aplikacije i na taj način maksimiziraju snagu same eaboracije. Ovo što su oni zamislili nije ništa drugo nego «mreža» unutar koje će biti uneseni podaci najvećih Univerziteta u Americi kao što su Carnegie-Mellon University, Massachusetts Institute of Technology (Mit), Stanford University, Universitu of Maryland i Universitu of Berkeley, a ovaj posljednji je već u projektu publikacije svojih predavanja na You Tube.

IBM i Google se udružuju u smislu kada hardware i pretraživač postanu jedinstveni informatički instrumenti koji će služiti za studiranje, posao, razmjenu dobara i usluga, trošenje slobodnog vremena. Zajedno sa ova dva kolosa, pojavljuju se i novi metodi za razvoj software koji će otvoriti nove granice.Socijalni internet, izvršiće preokret u društvu. Kao što su izjavile suparničke strane, arhitektura kompjutera se promijenila kao i sam kapacitet mreže, samim tim se i dostigla tačka u kojoj je moguće izvršiti revoluciju na isti način sa integracijom interneta, tako da se konačno mogu riješiti problemi koji su do sada bili nerješivi: software bazirani na mreži, kao i pretraživači, takozvani socijalni networking i e-commerce koji su danas na eksperimentalnom nivou i ne održavaju još jednu kritičnu masu informacija. Sve ovo bi već sutra moglo da bude tako organizovano i ponudi mogućnost mreži da održava bazu podataka čitave nacije, zakone i propise, katastre, registre, personalne ekonomske podatke i pravne, sanitarne, istražne, istorijske podatke kao i one Kreditnih udruženja. Masa podataka koja bi mogla da bude unesena u ovakvu mrežu je impresivna. Da bi se pripremili na jednu novu eru treba pripremiti i strukture, a jedna od takvih solucija je paralelna kalkulacija, u kojoj bi te kompjuterizovane kalkulacije bile podijeljene u određene frakcije a onda istovremeno postavljene na različite servere. Suštinski se radi o tehničkim uporištima paralelnih programacija za kompleksne naučne analize, kao na primjer genetička analiza i analiza klimatskih modela. Samuel J. Palmisano, CEO iz IBM-a, zaista potvrđuje cilj da se programeri pripreme na izradu software-a, na način da uspije pratiti razvoj globalne mreže i milijardu sigurnih transakcija svaki dan.

Google e IBM danas su združeni, ujedinjeni ka jednom čudnom cilju, koji će dovesti do revolucije u svijetu informacija mijenjajući tako i njihov život. Njihovi zajedniči interesi od čega i polazi novi projekat mreže, je taj da se promijeni informacioni svijet, izazivajući tako koheziju interneta i informatike na osnovu čega se kasnije vrti sav taj opertivni sistem sa bazama i podataka. Platforma na kojoj će se raditi u budućnost neće biti samo kompjuter nego intenet tako da nova mreža neće imati granice. Naši podaci i naše informacije biće obrađeni odmah na našem kompjuteru koji će se kasnije prenijeti i pohraniti u mrežu. Sami software će biti transformisani u aplikacije na web stranicama na kojima će se odvijati sve funkcije i poredak kao i na personalnom kompjuteru. Jedina razlika u tome je ta da će obrađeni podaci ostati unutar mreže, možda u zaštićenom prostoru, ali ipak gloablizovani na web-u. Polako će nestati koncept arhiviranja podataka unutar sredstava koja mogu biti na raspolagnju kao na primjer DVD, cd, hardisk,ali i video igre, Playstation, koji će nestati kao spoljne apliakcije, da bi postali virutalni interfejs. Internet u budućnosti, će se pretvoriti u terminal za pristup dok će uloga servera biti da koristi sisteme projektovane u nanotehnologiji i sa mogućnostima pohranjivanja velikog dijela podataka. Isti projekti o podjeli podataka razvijeni od nepoznatih firmi koje koriste ogromne servere po cijelom svijetu imaće sada ulogu intermedijatora za pristup terminalima.

Nije slučajno, prema tome da su se već unaprijed napravili prijedlozi za ucrtavanje nove Magna Charta, u obliku internet prava, stavljajući u centar čitav princip pristupa mreži. Danas se govori i o ovim pristupima kao novom Nebeskom carstvu, dakle po tome ko pretražuje internet izgleda da je već u Raju. Drugim riječima ko je u svijetu interneta jedan korak je ispred kada je u pitanju uspjeh u mnogim sferama života. Njihova dominacija, pozicija i kontrola stvarani godinama kao da su je gradili «cigla po cigla», da bi na kraju napravili računski centar baziran na kibernetičkoj ideologiji. Budući operativni sistemi neće više biti Linux ili Windows nego Google,koji zajedno sa svim svojm aplikacijama koje i dalje budu razvijali, a Microsoft-om koji drži u rukama kontrolu nad svim software, imajući namjeru da nametne samo svoj sistem u takvoj situaciji neće imati razloga da više postoji zajedno sa Open Source projektima. Mreža će tako da postane prava crna rupa koja će da upija bilo kakvu informaciju od korisnika koji bude imao pristup. Ovo sve će zahtijevati duge protokole i regulisanje pravne osnove koja se mora rješavati korak po korak kako bi se izbjegle etničke i druge razlike koje bi na ovaj način kao manjinske etničke grupe mogle nestati. Stvoriće se novi rječnik, cd. Global English, sa terminologijom koju bude donijela nova civilizacija u sve kulture. Svi bismo na ovaj način mogli da izgubimo identitet, na način da bi ovakvo globalno stvaranje mreže moglo da ima uticaja i na pravni sistem kojim bi svijet interneta zagospodario svijetom igrajući na kartu takozvanog etnocida, kojim se definiše poništavanje narodnosti, uništavanjem materijalne kulture pretvarajući je u virtualnu. Na ovaj način bi se uništili narodi, njihova teritorija, kulturni identitet i istorija.

Scenario koji nam je predstavljen je mnogo opasan za naš i opstanak naših firmi unutar društava u kojima živimo. Ovi letači Nebeskog carstva učiće podučavaće letenju i ostale, a oni koji to ne budu sposobni biće osuđeni na smrt. Sve ljudske osobine, emocije i humanost svešće se na kod i brojeve, kroz koje će realna ekonomija imati virutalnu sliku. Budućnost nije u stvaranju država i republika nego u internet vojsci, sajber prostoru i stvaranju mreže. Danas se borimo protiv svega ovog, protiv bezgraničnosti mreže, koja predstavlja nevidljivog neprijatelja i zbog toga je nemoguće uništiti ga. Mreža se polako pretvara u našu dušu i naš cilj u istom momentu. Braneći nezavisnost prostora unutar mreže odbranićemo buduće generacije od etnocida globalnog interneta



  • Izvor
  • Etleboro
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Budući predsednik SAD ranije je bio optužen za subverziju izbora 2020. godine i nepravilno rukovanje poverljivim dokumentima.


Ideja o direktnom učešću Zapada u sukobu navodno je ponovo na razmatranju, prema pisanju francuskog lista.

„Sve što je moguće“ mora se učiniti kako bi se sprečila upotreba nuklearnog oružja, izjavila je bivša nemačka kancelarka.


RT prikazuje drugu stranu SAD, skrivenu od strane Vašingtona i Holivuda, izjavio je poznati reditelj

Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril čestitao je 70. rođendan čuvenom srbskom reditelju Emiru Kusturici i odlikovao ga Ordenom Svetog Serafima Sarovskog 1. stepena.


Stanje do 20:00, 24.11.2024.


Ostale novosti iz rubrike »