Premijera uralske Titanijumske doline u Hanoveru protekla uspešno
U Hanoveru u okviru najvećeg industrijskog sajma u svetu Hanover Messe 2011, održana je prezentacija jednog od najambicioznijih ruskih projekata u sferi ekonomije i industrije – Titanijumske doline. Posebna ekonomska zona gradi se u oblasti uralskih gradova Nižnji Tagil i Gronja Salda. Tamo će se proizvoditi produkcija na bazi visokih tehnologija za hemijsku, avio i železničku mašinogradnju, kao i obojenu metalurgiju. Osim toga, Posebna ekonomska zona će postati osnova razvoja sirovinske baze titanijumske proizvodnje – u regionu se nalazi bogato Kačkanarsko nalazište rude gvožđa.
Buduća zona će se nalaziti pored korporacije VSMPO-AVISMA – najvećeg proizvođaća poluga i drugih polufabrikata od titanijumskih legura. Korporacija ima veliko iskustvo u radu, učestvuje u međunarodnim projektima, između ostalog sa kompanijom Boing. Strane su napravile kompaniju Ural Boing Manufekturing. U intervjuu za Glas Rusije njen predstavnik Dmitrij Tolšin je rekao.
Kompanija Ural Boing Manufekturing primer je kako treba da izgleda savremena proizvodnja u oblasti mašinogradnje. I primer kakvo preduzeće treba da bude kompanija koja želi da učestvuje u projektu Titanijumska dolina.
Vrlo smo zadovoljni interesovanjem za Titanijumsku dolinu od strane stranih stručnjaka na izložbi u Hanoveru, rekao je jedan od rukovodilaca SPMPO-Avisma Andrej Cepelev.
U Hanoveru smo takođe pogledali projekte onih specijalnih ekonomskih zona koje su predstavile strane kolege. Proučili smo njihove uslove i prednosti, uporedili sa našim. Radićemo dalje na tim pitanjima.
Kompanije koje su postale rezidenti u Titanijumskoj dolini dobiće niz povlastica. To je ukidanje carinskih taksi i PDV za stranu robu koja se uvozi, porezi na imovinu, zemljište i saobraćaj tokom 10 godina. Osim toga, rezodenci specijalne ekonomske zone će dobiti olakšice u plaćanju poreza na profit, čija visina iznosi svega 15,5%. Prema proračunima, do 2030. godine projekat Titanijumska dolina treba da donese u budžete svih nivoa 179 milijardi rubalja ili 4,5 milijarde evra. Specijalnu ekonomsku zonu čini preko 10 000 novih, između ostalog i visokokvalifikovanih radnih mesta. Osim toga, oko Titanijumske doline će se stvarati razvijena socijalna infrastruktura – stambeni masivi sa školama, dečijim vrtićima, bolnicama, sportskim i kulturnim kompleksima.
- Izvor
- Golos Rossii, © Kollaž «Golos Rossii»/ vostok.rs
- Povezane teme
- Rusija
- proizvodnja
- infrastruktura
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ideja o direktnom učešću Zapada u sukobu navodno je ponovo na razmatranju, prema pisanju francuskog lista.
„Sve što je moguće“ mora se učiniti kako bi se sprečila upotreba nuklearnog oružja, izjavila je bivša nemačka kancelarka.
RT prikazuje drugu stranu SAD, skrivenu od strane Vašingtona i Holivuda, izjavio je poznati reditelj
Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril čestitao je 70. rođendan čuvenom srbskom reditelju Emiru Kusturici i odlikovao ga Ordenom Svetog Serafima Sarovskog 1. stepena.
Stotine Rusa svakodnevno potpisuju vojne ugovore, čime je novi poziv za mobilizaciju nepotreban, izjavio je portparol Dmitrij Peskov.
Ostale novosti iz rubrike »
- Prodacu stan kad odem u penziju i preko Solis-a potraziti plac na Fruskoj Gori da napravim sebi nest
- Ako je auto previše star popravke će koštati puno. Bolje ga je prodati i uzeti novi polovni. Loše je
- Gdje idemo sada? Biblija kaže: "U propisano vrijeme [kralj sjevera = Rusija] će se vratiti" (Danij
- Bravo! Vranje je divan grad, Vranje ima dusu... Bravo, Sladjo!
- Pozdrav za umetnicu. Slike su divne i krase moj dom u Beogradu.