BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Ambasada Rusije: A šta, gospodine Hil, odgovara interesima Beograda, od onoga po čemu su se SAD ovde „proslavile”?

Ambasada Rusije: A šta, gospodine Hil, odgovara interesima Beograda, od onoga po čemu su se SAD ovde „proslavile”?
27.08.2022. god.
Komentar Ambasade Rusije u Srbiji u vezi sa izjavama američkog ambasadora u Beogradu Kristofera Hila
 
U intervjuu srbskom televizijskom kanalu "N1" 23.avgusta 2022. godine u intervjuu za srbski televizijski kanal " N1 " predstavljen je još jedan niz rusofobnih izjava američkog ambasadora u Beogradu Kristofera Hila. 

Među izjavama koje su u suprotnosti sa zdravim razumom (njihovu neistinitost smo više puta potkrepili činjenicama), po svojoj apsurdnosti najupečatljiviji je arogantno drski zahtev ambasadora da se predoči „dokaz o prijateljstvu” između Rusije i Srbije.

Prema rečima K. Hila, saradnja sa našom zemljom ne odgovara interesima Beograda.

Zašto Amerikanac smatra da ima pravo da zahteva neku vrstu dokaza o temama koje nemaju veze sa Vašingtonom?

Koliko Srbija može da bude ponižavana?

Jasno je da su zapadnjačke fantazije o sopstvenoj ekskluzivnosti u srcu ovog pristupa.

A šta, gospodine Hil, odgovara interesima Beograda, od onoga po čemu su se SAD ovde „proslavile”?

Možda oružana agresija NATO-a na Jugoslaviju 1999. godine, koja je rezultirala smrću nekoliko hiljada civila u zemlji i uništenjem njene infrastrukture i industrije?

Zasejanost zemlje osiromašenim uranijumom, sa osuđivanjem generacija Srba na stradanja?

Ili nasilno odvajanje od Srbije pokrajine Kosovo i Metohija, sa zaobilaženjem Rezolucije 1244 SB UN?

Ili podilaženje Vašingtona i njegovih evropskih satelita stalnim antisrbskim ispadima Prištine koju oni tetoše što rađa sve nove provale tenzija u regionu?

Ili stalno ubeđivanje rukovodstva u Beogradu sa ciljem beskonačnog odlaganja nerešenih pitanja, bremenitih izbijanjem nasilja nad kosovskim Srbima i njihovim egzodusom sa Kosova?

Ili pokušaji Zapada da potčini srbski narod svojim hirovima, da ga primora da preda zaboravu svoje temeljne nacionalne interese, da se odrekne svog nacionalnog identiteta i izvornih duhovnih vrednosti?

Ili nametanje suverenoj Srbiji, kako kaže K. Hil, opterećujućih sankcija EU, sa računicom da će podriti socio-ekonomsku situaciju u zemlji, vratiti unazad njen održivi razvoj i narod dovesti do osiromašenja? Zapadnjaci bi u ovom slučaju, naravno, mogli da sa Srbijom rade šta požele.

Istina, Rusija nema takve „dokaze o prijateljstvu“.

Protekom vremena provereno rusko-srbsko strateško partnerstvo gradi se na potpuno suprotnim principima istinske jednakosti i međusobnog poštovanja.

Njegov čvrst temelj nije samo duhovno jedinstvo bratskih naroda naših zemalja, već i dobro izbalansirani odnos interesa i obostrane koristi.

Naš interes je stabilna, razvijena, prosperitetna Srbija, koja čvrsto brani svoje nacionalne interese. Tako je vidi i gradi predsednik Aleksandar Vučić.

I još. U velikoj meri zahvaljujući saradnji sa Rusijom, Beograd i danas može da bude siguran u budućnost – u uslovima akutnih kriza koje izaziva Zapad u oblasti vojne, energetske i prehrambene bezbednosti.

Uvereni smo da će tako biti i dalje.

Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.


Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti

 



  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © RIA Novosti/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Nemojte od Vučića praviti entitet koji personifikuje Srbiju, niti izjednačavati srbski narod sa onim što Vučić radi, koga su Zapad i NATO postavili da nama vlada, poručio Gajić u...

Tlingitsko selo uništeno 1882. godine prihvatilo je „odavno zakasneli” gest



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Ostale novosti iz rubrike »