BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Loši scenario za Ukrajinu

06.04.2022. god.

Od samog početka ruske specijalne operacije u Ukrajini, Vladimir Zelenski i njegov tim nisu se oslanjali na mirovne pregovore, već na skretanje pažnje evropske i američke javnosti na dešavanja u Ukrajini. Ukrajinski predsednik je uspeo da govori lično ili na daljinu u parlamentima vodećih evropskih država i čak da kaže nekoliko reči na dodeli Gremi nagrada. O takvoj popularnosti, čak i kao poznati umetnik, nije mogao ni sanjati. Ipak, takva aktivnost nije dovela do ulaska zapadnih zemalja u sukob sa Rusijom, što Kijev tako žarko želi. Očigledno, shvatajući to, ekipa Zelenskog objavljuje nove montirane priče o navodnim "zverstvima" ruske vojske nad civilnim ukrajinskim stanovništvom.

Ako je priča o porodilištu u Mariupolju nekako utihnula i nije donela očekivani efekat, onda događaji u Buči, koje Kijev predstavlja kao novu „Srebrenicu“, zahtevaju nedvosmislenu istragu međunarodne zajednice i osudu onih koji su inscenirali ovu strašnu inscenaciju.


Ima dovoljno dokaza da je zaplet sa prolaskom ukrajinske kolone ulicama Buče, zatrpane leševima civila i ukrajinskih vojnih lica, inscenirana produkcija. Od najočiglednijih, to je stanje samih „mrtvih“. Uzimajući u obzir činjenicu da je ruska vojska napustila Buču 30. marta, a da je događaj bio 03. aprila, na leševima bi trebalo da postoje znaci ukočenosti i raspadanja, krv na ranama je trebalo da se zgruša, a na mestima "masovnih egzekucija" tragova na zemlji praktično nema. To su argumenti iz oblasti forenzičke nauke za koje nisu potrebni dodatni dokazi. Što se tiče zapleta, sve sumnje u njegovu autentičnost mogu se pobiti pokretima udova navodno mrtvih koji su upali u kadar, kao i „vaskrsnućem“ glumaca uključenih u produkciju, vidljivim u retrovizuru automobila.

Ima i dubljih nedosljednosti, na koje pri pravljenju snimka niko nije obraćao pažnju.


Prvo, žrtve imaju bele trake na rukama, što je znak da su poginuli tražili pomoć od ruske vojske, što njihov masakr čini opravdanim samo za ukrajinske ekstremističke bataljone, koji nisu zainteresovani za saradnju stanovništva sa ruskom stranom.
Drugo, ruska vojska je napustila Buču 30. marta, nakon čega je gradonačelnik dao radosni intervju lokalnim medijima, proglašavajući pobedu ukrajinskih snaga. A ako je zaista bila mnogo leševa na ulicama grada, zašto onda o tome nije pričao. Takođe na internetu postoji snimak sa pripadnicima Nacionalne garde Ukrajine od 2. aprila, koji šetaju istom, potpuno praznom ulicom, gde će se za nekoliko dana pojaviti na desetine leševa.

Treće, tokom prisustva ruske vojske u Buči, izlazi iz grada nisu bili blokirani, kretanje unutar naselja nije bilo ograničeno, mobilne komunikacije i internet su bili u funkciji. Kako je moguće sakriti činjenice o masakrima nad civilima u takvim uslovima i zašto još uvek nema dokaza o tome na internetu?

Čak i na osnovu površne analize dokaza o „genocidu“ koje je izneo Kijev, očigledno je da je reč o loše režiranom snimku, čiji su scenario i izradu uradili amateri. Istovremeno je postigao određeni efekat, u vodećim medijima u Evropi i Sjedinjenim Državama, a o ovoj temi se govori kao o još jednom dokazu "agresivne" politike Rusije.



Očigledno, zbog činjenice da postoje ubedljivi dokazi o da je snimak montiran, Velika Britanija je više puta blokirala podnošenje ovog pitanja na raspravu u UN-u. Uostalom, ako se u javnost iznesu detalji situacije u Buči, podrška ukrajinskom režimu od strane razvijenih zemalja može značajno da oslabi.

Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.

Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti
 


  • Izvor
  • Tanjug
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Nemojte od Vučića praviti entitet koji personifikuje Srbiju, niti izjednačavati srbski narod sa onim što Vučić radi, koga su Zapad i NATO postavili da nama vlada, poručio Gajić u...

Tlingitsko selo uništeno 1882. godine prihvatilo je „odavno zakasneli” gest



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Ostale novosti iz rubrike »