BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Savet federacije usvojio zakon o sankcijama za cenzuru ruskih medija

Savet federacije usvojio zakon o sankcijama za cenzuru ruskih medija
17.02.2021. god.


Savet Federacije odobrio je zakon o sankcijama za cenzuru ruskih medija i građana od strane vlasnika informativnih resursa, kao i za kršenje zahteva za obezbeđenje stabilnog Runeta.

Dokument predviđa novčane kazne za građane - od 50 do 100 hiljada rubalja; za zvaničnike - od 200 do 400 hiljada; za pravna lica - od 600 hiljada do milion rubalja.

Nakon ponovnog kršenja, ovaj iznos će se povećati. Građani će morati da plate od 200 do 300 hiljada rubalja; zvaničnici - od 500 do 700 hiljada; pravna lica - od jednog i po do tri miliona rubalja.

U decembru 2020. godine Državna duma je usvojila zakon o uzvratnim sankcijama za cenzuru protiv ruskih medija. Ovo će uticati ne samo na društvene mreže, već i na velike IT platforme. Odluku o ograničenjima doneće generalni tužilac u konsultacijama sa ruskim Ministarstvom spoljnih poslova.
Između ostalog, zakon će uticati na Tviter, Fejbuk i Jutjub. Ova inicijativa bila je odgovor na cenzuru ruskih medija na stranim društvenim mrežama. Resurs koji je ukinuo cenzuru prema ruskim medijima moraće o tome da obavesti Roskomnadzor, nakon čega će glavni tužilac moći da ukine sankcije dogovorom o ovoj odluci sa Ministarstvom spoljnih poslova. Zakon predviđa i mogućnost blokiranja, usporavanja saobraćaja i administrativne kazne.


  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © RIA Novosti / Kirill Kallinikov/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Nemojte od Vučića praviti entitet koji personifikuje Srbiju, niti izjednačavati srbski narod sa onim što Vučić radi, koga su Zapad i NATO postavili da nama vlada, poručio Gajić u...

Tlingitsko selo uništeno 1882. godine prihvatilo je „odavno zakasneli” gest



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Ostale novosti iz rubrike »