RT: Pompeova priča o „ruskom mešanju“ ne odnosi se na demokratiju, nego na moć
Teorija zavere "ruskog mešanja" lansirana je od strane demokrata 2016. godine kako bi se pobedio Donald Tramp. Sada Trampova administracija poziva na opravdanje masovne vojne potrošnje, špijuniranja, državnih udara i cenzure.
Državni sekretar i bivši direktor Cije, Majk Pompeo je najnoviji zvaničnik Trampove administracije koji potvrđuje ono što je postalo deo vere močvari Vašingtona.
"Naravno da su se Rusi umešali" na izborima 2016. godine, rekao je Pompeo publici na događaju u ponedeljak, čiji je domaćin bio Savet za spoljne odnose (CFR) i "Hil".
"Činjenica da je ovaj grad izgledao šokiran činjenicom da Rusima nije stalo do nas, u tom slučaju Sovjetskog Saveza, me je zapanjila"
Dakle, ne da nije znao. On savršeno dobro zna šta se krije iza zavere koja je pokušana i propala - da se spreči da Tramp sedi u Beloj kući. On se samo ponaša na tradicionalan način u močvarnom maniru nikada ne dopuštajući da kriza propadne, koristeći Rusiju, kao i Iran, za izgovor za promenu režima pod okriljem SAD u Venecueli, na primer.
Šef Ef-bi-aj Kristofer Vrej pevao je istu pesmu na još jednom događaju u petak, izjavljujući da Rusija koristi "društvene medije, lažne vesti, propagandu, lažne ličnosti, i tako dalje, kako bi nas zavrtela".
Ovo je klasično projektovanje krivice za proces koji se svakodnevno odvija daleko od američkih medija i partizanskih aktivista i spoljnog neprijatelja, u ovom slučaju "ruskih špijuna".
Ironično, bilo je vreme kada se Rusija zapravo mešala u američke poslove, te se činilo da to nikome ne smeta. Još u septembru 1863. godine, dok je građanski rat još uvek besneo, desetak brodova carske ruske mornarice posetilo je Njujork i San Francisko. Oni su se zadržali sedam meseci, njihovi mornari su prisustvovali povorkama i zabavama, pre nego što su se vratili kući. Nije naveden nikakav razlog za posetu, ostavljajući sve slobodne da pročitaju ono što žele.
Praktični efekat posete, čak i skeptični američki istoričari priznaju, bio je da se Britanija i Francuska nisu usudile da se pridruže Konfederaciji, što je omogućilo administraciji Abrahama Linkolna da se bori u ratu do pobede. Ah, ali to je bilo tada, a ovo je sada.
- Izvor
- Kada se Rusija „mešala“ da podrži Uniju u građanskom ratu. Posada ruske fregate „Osliaba“ u Aleksandriji, foto: 1863 © National Archives/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ruski vojnici izveli su udar na parking za avione na aerodromu u rejonu Aviatorskog, uništivši jedan od stacioniranih letelica. Na Kupjansko-Svatovskom pravcu ruske snage su podigle za
Ostale novosti iz rubrike »
- Prodacu stan kad odem u penziju i preko Solis-a potraziti plac na Fruskoj Gori da napravim sebi nest
- Ako je auto previše star popravke će koštati puno. Bolje ga je prodati i uzeti novi polovni. Loše je
- Gdje idemo sada? Biblija kaže: "U propisano vrijeme [kralj sjevera = Rusija] će se vratiti" (Danij
- Bravo! Vranje je divan grad, Vranje ima dusu... Bravo, Sladjo!
- Pozdrav za umetnicu. Slike su divne i krase moj dom u Beogradu.