BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Ćulum i Čajić preko jataka u Bijeljini pobjegli u Srbiju

Ćulum i Čajić preko jataka u Bijeljini pobjegli u Srbiju
04.05.2010. god.

Policija je tokom višednevne istrage krvavog obračuna, u kojem je 24. aprila ove godine u banjalučkom naselju Rakovačke bare ubijen Nedeljko Ćulum, otkrila da su dvojica bjegunaca: njegov brat Slaviša (24) i Dejan Čajić (24) nekoliko dana nakon obračuna uz pomoć jataka iz Bijeljine pobjegli u Srbiju.
Ćulum i Čajić preko jataka u Bijeljini pobjegli u Srbiju

Izvor "Nezavisnih" blizak istrazi pojasnio je da su Ćulum i Čajić u Srbiju ušli preko ilegalnog graničnog prelaza u noćnim satima, a zatim otišli prema Loznici, gdje se najvjerovatnije nalaze i danas.

Svi privedeni u policijskoj akciji "Kasper", koja je protekle sedmice "protresla" Banjaluku, pušteni su na slobodu, a banjalučko Okružno tužilaštvo namjerava sve jatake Ćuluma i Čajića u sudskom postupku iskoristiti kao svoje svjedoke.

U policijskoj akciji 29. i 30. aprila ove godine između ostalih bili su privedeni Saša Šakić, brat poznatijeg Siniše Šakića, zvanog Kinez, koji se takođe nalazi u bjekstvu, Siniša Tešanović, jatak koji je bjeguncima Ćulumu i Čajiću pružio prenoćište nakon krvavog obračuna, i Vladimir Malić (29), bivši pripadnik CJB Banjaluka, koji je u proteklih nekoliko godina počinio niz teških krivičnih djela, a kod kojeg je tokom pretresa pronađen pištolj.

Izvor "Nezavisnih" pojasnio je da će akcija 'Kasper' biti nastavljena i u narednom periodu, ali tačan datum novih pretresa i presretanja sumnjivih vozila i vozača nije poznat.

Policija je takođe tokom istrage, koja je uslijedila odmah nakon obračuna, otkrila identitet svih jataka koji su Slaviši Ćulumu i Čajiću pružili skrovište kako bi na kraju nesmetano pobjegli prema Srbiji.

Jedan od glavnih svjedoka banjalučkog Okružnog tužilaštva u sudskom postupku tako bi mogao biti i Siniša Tešanović iz banjalučkog naselja Petrićevac, jatak koji je Ćulumu i Čajiću pružio posljednje prenoćište u Banjaluci.

Između ostalih jataka, policija ističe i ime Milana Rujevića (23), sina poznatog banjalučkog advokata Vesne Rujević, koji je bjegunce i smjestio kod Tešanovića.

U obračunu koji se 24. aprila oko 21 čas odigrao u neposrednoj blizini benzinske pumpe "Parma trend" u naselju Rakovačke bare učestvovala su ukupno petorica mladića, koji su bili naoružani pištoljima i automatskom puškom.

Izvor "Nezavisnih" je ranije pojasnio da su bjegunci Slaviša Ćulum i Dejan Čajić bili u FIAT-u tipo, koji je 26. aprila ove godine pronađen u neposrednoj blizni lokala "Raj" u banjalučkom naselju Motike, dok su Ćulumov ubijeni brat Nedeljko i Dejan Kostić bili u crnom BMW-u. Jošilo je s druge strane bio u džipu grand čiroki.

Nakon kraće potjere za Jošilom, koji je ranjen u obje noge, došlo je do obračuna u kojem je u raznim pravcima ispaljeno više desetina hitaca, koji na sreću nisu pogodili nikog od slučajnih vozača koji su prolazili autoputem niti prolaznika.

Jošilo je tokom obračuna teško ranio Nedeljka Ćuluma, koji je nakon ranjavanja u glavu stisnuo papučicu za gas i s BMW-om sletio u obližnji jarak pored autoputa, dok je njegov rođeni brat zajedno sa Čajićem pobjegao u nepoznatom pravcu, ne sluteći da mu je brat teško ranjen.

Jošilo je, pak, s prostrelnim ranama na nogama, nastavio voziti džip prema gradu i zaustavio se kod saobraćajne patrole koja je bila udaljena tristotinak metara dalje. Jošilu je u međuvremenu određen jednomjesečni pritvor zbog ubistva Ćuluma, a trenutno se nalazi u stacionaru Kazneno-popravnog zavoda Banjaluka na Tunjicama



  • Izvor
  • Nezavisne
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Nemojte od Vučića praviti entitet koji personifikuje Srbiju, niti izjednačavati srbski narod sa onim što Vučić radi, koga su Zapad i NATO postavili da nama vlada, poručio Gajić u...

Tlingitsko selo uništeno 1882. godine prihvatilo je „odavno zakasneli” gest



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Ostale novosti iz rubrike »