BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Србија одбранила титулу олимпијског шампиона!

08.08.2021. год.
Ватерполисти Србије одбранили олимпијско злато победом над Грчком у финалу - 13:10!

Грчка је повела, али су са два поготка Пијетловића и Филиповића србски ватерполисти стигли до предности.

Потом је виђена ситуација која је специфична за ове Олимпијске игре, сходно томе да видео технологија није коришћена у ватерполу на овај начин.

Након једног напада Грка србски голман је одбранио ударац, лопта је потом кренула ка његовом голу, али је он брзо реаговао и успео је да је заустави још једном. У наредном нападу Рашовић је постигао гол за 3:1. Или ипак не... Судије су прегледале ситуацију, установиле да је лопта ипак завршила у голу пре него што је голман Србије успео да је ухвати, те је Грцима признат погодак, а Србији је исти одузет. Резултат је био 2:2.

Србија је потом одговорила са серијом од три гола, да би четвртину окончала предношћу од 6:3. У другој деоници екипа Дејана Савића није стизала до погодака са подједнаком лакоћом, што се односи и на оне нападе у којима Србија имала играча више.

На другој страни, Грчка је своје прилике реализовала, а њени играчи су успевали да погоде и неке подоста тешке ударце. У финишу друге четвртине, као последица овога, резултат је био 7:7.

Међутим, Србија је на полувреме ипак отишла са предношћу, јер је Прлаиновићев леп погодак било последње што је виђено у првих 16 минута. Велика борба виђена је у трећој четвртини такође, Грчка је поново стигла до изједначења, као и неколико прилика да поведе, али је Бранислав Митровић био изврстан на голу Србије, а гол Прлаиновића изнова је вратио предност Србији.

Резултат у трећој четвртини је био 2:2, али је укупна предност Србије износила 10:9. Последња деоница је имала сличну динамику, али са једном разликом – Грчка је изједначила, али је Србија направила серију од три гола без одговора супарника. До краја није било голова и Србија је стигла до другог узастопног олимпијског злата.

По три гола постигли су Мандић, Јакшић и Прлаиновић, док су најефикаснији у Грчкој били Влахопулос, Фунтулис и Скумпакис, сви са по два поготка.