BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Електронска енциклопедија знања за децу уз подршку НИС-а

Електронска енциклопедија знања за децу уз подршку НИС-а
01.02.2019. год.


Креативност и забава су оно што младе покреће на учење. Тако је уз подршку компаније НИС креирана бесплатна едукативна мобилна  апликација „Знак питања“ која свим корисницима, а посебно најмлађима и деци са сметњама у развоју, омогућава да на модеран начин уче нове појмове.



Ова “дигитална енциклопедија” јединствена је и по томе што је направљена на србском језику, могуће је користити без повезивања на интернет, а најмлађи помоћу симбола и знакова упознају свет око себе, тако да је ова апликација погодна за  децу која не знају да читају и пишу. „Знак питања“ поседује и опцију „Child lock“ која отежава детету да изађе из апликације и дође до неприкладних садржаја у мобилном уређају.



Као компанија која се у свим сегментима пословања ослања на иновације и примену савремених технологија, НИС је подржао овај пројекат у циљу ширења дигиталне писмености код најмлађих као и популаризацији науке и научне писмености у Србији. У оквиру свог корпоративног слогана “Будућност на делу” компанија подржава  друштвено одговорне пројекте у чију реализацију је уложено 32 милиона евра.

Апликација је доступна за Android и IOS оперативнe системe и може се преузети путем линкова:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.roist за Andriod,

односно,

https://itunes.apple.com/us/app/znak-pitanja/id1360710528?mt=8 за IOS.

 


  • Извор
  • фото: © НИС/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА