BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Црвена звезда - Ливерпул 2:0

06.11.2018. год.
Фудбалери Црвене звезде савладали су на крцатом стадиону "Рајко Митић" вицешампиона Европе, екипу Ливерпула, са 2:0 у мечу четвртог кола Лиге шампиона. Стрелац оба гола био је Милан Павков.

Црвена звезда је уписала историјску победу против вицешампиона Европе, екипе Ливерпула, на стадиону "Рајко Митић" од 2:0.

Фудбалери србског шампиона су тако уписали прву победу у Лиги шампиона у новом формату, а то су учинили головима Милана Павкова.

Црвено-бели су од самог старта меча наговестили да могу да се супротставе фаворизованом ривалу и да утакмица неће имати ток сличан оним у Паризу и Ливерпулу.

Алисон је имао посла у првих десет минута, када су прво Марин, а потом и Савић опробали ударце.

У 23. минуту, Марин је оштро извео корнер, а најбољи у скоку у противничком шеснаестерцу био је Павков, који је главом сместио лопту у мрежу, за велику радост домаћих навијача.

Само шест минута касније, поново је Павков био главни актер, а овога пута је попут Николе Жигића 2005. године, постигао маестралан гол са дистанце, за делиријум на стадиону и предност од 2:0.

Исти резултат остао је на снази до полувремена.

У другом делу игре, Ливерпул је очекивано заиграо знатно боље, али је Звезда већ у првом минуту наставка можда оштећена за пенал, након играња руком Милнера.

Гости из Енглеске су имали потпуну иницијативу након тога и долазили су до бројних шанси.

Најбоље нису искористили у два наврата Салах и Ван Дајк, па је до краја меча, уз велико пожртвовање фудбалера Звезде, резултат остао исти – 2:0.

Звезда је уписала прву победу и, уз реми са Наполијем у Београду, сада има четири бода након четири утакмице у Групи Ц Лиге шампиона.

Са истим бројем бодова је и ПСЖ, пет бодова има Наполи, а шест Ливерпул.

Наполи у другом мечу групе од 21.00 дочекује ПСЖ.