BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Рогозин: САД потцењују технички потенцијал „Роскосмоса“

Рогозин: САД потцењују технички потенцијал „Роскосмоса“
16.03.2021. год.

Сједињене Америчке Државе, које нису понудиле Русији равноправно партнерство у стварању међународне лунарне станице "Гејтвеј", потцениле су технички потенцијал "Роскосмоса" и његову вољу за истраживањем дубоког свемира, рекао је шеф корпорације Дмитриј Рогозин.


„Чини ми се да су наше америчке колеге потцениле наш технички потенцијал и вољу“, написао је Рогозин на Фејсбуку, говорећи о ситуацији када је "Роскосмос" морао да одбије да учествује у стварању "Гејтвеја", пошто је НАСА учинила да то не буде равноправно партнерство, преносе РИА Новости.

Према његовим речима, Роскосмос је НАСА-и понудио различите опције за повећање улоге Русије у пројекту, али „у суштини није било одговора“.

Лансирање "Сојуза" са "Прогресом М" 15. фебруара


С тим у вези, Русија је кренула у потрагу за алтернативним идејама и на крају закључила са Кином меморандум о сарадњи у стварању међународне научне лунарне станице.

Рогозин није искључио да би се Русија могла вратити пројекту "Гејтвеј" ако јој се понуде пристојни услови.

"Зависи од способности наших америчких колега да понуде заиста једнаке услове сарадње. Али у сваком случају, неопходно је разговарати о јединственим техничким стандардима за могућност пристајања наше космичке летелице `Ориол` на `Гејтвеј`. То ће можда бити потребно", додао је Рогозин.

 



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: фото: © РИА Новости / Алексей Филиппов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА