BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Космонаути САД нису ушли у састав посаде руске космичке летелице „Сојуз“

Космонаути САД нису ушли у састав посаде руске космичке летелице „Сојуз“
20.11.2019. год.


Први пут после 19 година, страни космонаути нису укључени у посаду руске космичке летелице. У октобру 2020. и на пролеће 2021. године, по троје Руса ће највероватније летети у космос.

У исто време, шеф НАСА-е, Џим Браједншатајн је послао писмо шефу "Роскосмоса" Дмитрију Рогозину, у којем је за америчке космонауте тражио једно место у космичким летелицама. Захтев је уследио због тога што почетак летова нових америчких космичких летелица касни. Објављено је да Русија и САД преговарају о овој теми.




Међутим, до сада су, према одобреном списку објављеном на вебсајту Центра за обуку космонаута, сва места у посади космичке летелице "Сојуз" МС-17 резервисана за Русе: Анатолија Иванишина, Ивана Вагнера и Николаја Чуба. Како је за РИА Новости објашњено у Центру за обуку космонаута, посаду је у таквом саставу одобрила интерресорна комисија.


Ако "Роскосмос" на крају не успе да обезбеди једно од места у космичком броду за НАСА-у или неку другу инострану агенцију, у октобру 2020. године прва у пуном саставу руска посада "Сојуза" одлази на МКС. Претходно је посада од три космонаута за лет на МКС увек укључивала једног или два страна космонаута. Последња у потпуности руска посада летела је у космос 2000. године на станицу "Мир".



  • Извор
  • фото: © NASA/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА