BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Союз МС-13“ с новoм посадом пристао на Међународну космичку станциу

„Союз МС-13“ с новoм посадом пристао на Међународну космичку станциу
21.07.2019. год.


Космички брод "Сојуз МС-13" са Русом Александром Скворцовим, италијаном Луком Пармитаном и Американцем Ендрјуом Морганом пристао је на Међународну космичку станицу (МКС), саопштено је за РИА Новости са космодрома "Бајконур".

Ракета "Сојуз-ФГ" са космичким бродом полетела је са "Бајконура" у суботу у 19.28 по московском времену. Девет минута након лансирања, брод се одвојио од треће фазе ракете и кренуо према Међународној комсичкој станици. Лет је извршен тачно 50 година након што је лунарни модул летелице "Аполо" са посадом додирнуо Месечеву површину први пут у историји човечанства.


Брод је пристао са МКС четири минута пре рока, односно у 1.47 часова. Након два сата, космонаути Скворцов, Пармитано и Морган отворили су поклопце и прешли ​​на МКС.


На МКС-у, након изједначавања притиска и отварања отвора, нову посаду су дочекали руски космонаут Алексеј Овчинин и Американци Ник Хејг и Кристина Кук. Нова посада ће морати да спроведе низ експеримената, међу којима и тестирање контроле над роботским аватаром "Фјодором". Осим тога, планиран је и излазак у отворени космос. Командант брода Александар Скворцов трећи пут је отишао на МКС. Лука Пармитано је други пут на МКС-у, а већ је радио на станици 2013. године. За Ендрјуа Моргана, ово је први космички лет. Скворцов и Пармитано ће провести 201 дан на МКС-у (до 6. фебруара 2020. године), а Морган - 256 дана (до 1. априла 2020. године).



  • Извор
  • фото: © Фото : NASA/Роскосмос/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА