eposao.info - vrh - ekonomija
Почетна страница > Новости

РТ: Русија предњачи у односу на САД у борби за велико кинеско енергетско тржиште

РТ: Русија предњачи у односу на САД у борби за велико кинеско енергетско тржиште
27.07.2020. год.


Око 396.000 тона руског течног природног гаса (ЛНГ) извезено је у Кину у јуну, наводи се у извештају Блумберга позивајући се на податке Кинеске царинске управе.

Та бројка одражава раст од 20,7 посто у односу на мај.


Статистички подаци показали су да је амерички извоз гаса у Кину током истог периода износио 340.000 тона, нешто више за 2,4 посто.


Генерално, највећи светски потрошач енергије, Кина, увезла је 5,79 милиона тона гаса прошлог месеца, повећавајући његов увоз за 29 одсто у поређењу са истим месецом прошле године.


Потрошња гаса у Кини, највећој азијској економији, порасла је последњих година пошто Влада врши притисак на домаћинства и фабрике да га користе уместо угља, у настојању да се боре против загађења ваздуха. Земља и даље повећава увоз гаса, док аналитичари кажу да ће потражња и даље расти у наредним годинама.

Русија настоји да повећа испоруке гаса на све више растуће азијско тржиште, са чвориштима за складиштење блиским крајњим корисницима како би се смањили трошкови испоруке и повећала флексибилност испорука. Руски највећи произвођач и извозник гаса - "Новатек", испоручује гас у Кину преко Северног морског пута дуж арктичке обале. Такође испоруке из Пројекта "Јамал" драстично су скратиле време испоруке азијским потрошачима. "Новатек" такође планира да развије још један велики пројекат - Арктик 2, који би требало да почне да производи гас у 2022-2023. години.

Прошле године је руска компанија склопила споразум са две кинеске фирме према којем ће и оне постати акционари у пројекту "Арктик 2", са по десет процената удела.

Извор: Восток / РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • Руски танкер са гасом у Нантонгу, фото: © REUTERS / RT / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Високи дипломата је изјавио да ће ЕУ можда морати да постане „креативнија“ у проналажењу новца за Кијев


Немачки канцелар је појаснио да ће профит добијен од средстава Москве у ЕУ бити употребљен за наоружавање Кијева

Урсула фон дер Лајен је претходно деблокирала преко 10 милијарди евра како би обезбедила подршку Будимпеште за помоћ Украјини


Москва пркоси апокалиптичним прогнозама, пише часопис

Пољопривредни произвођачи у Пољској су огорчени што њихови украјински конкуренти могу да продају жито у ЕУ без плаћања царина


Ограничење се неће односити на земље чланице Евроазијске економске уније и на Јужну Осетију, Абхазију, Монголију и Узбекистан.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА