BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

9. мај и Бесмртни пук у Нишу - Братство

9. мај и Бесмртни пук у Нишу - Братство
09.05.2024. год.
Дан велике победе над нацизмом обележен је свечано у Нишу полагањем венаца на споменик Совјетским војницима испред концентрационог логора Црвени Крст, уз звуке марша “Прощание Славянки» и извођење химни Руске Федерације и Србије.

Венце су положили представници града Ниша, Руске амбасаде, војске, полиције, Руског дома, РСХЦ, сва удружења ветерана војске, полиције, удружења бораца, жртава НАТО агресије и други.

Након тога формирана је колона за марш Бесмртног пука до центра града где су положени венци на споменик Ослободиоцима Ниша.

Преживели учесници ратова и одбране КиМ 1998 и 1999, организовани по јединицама у посебним ешалонима, уз заставе јединица, носили су велика платна са сликама својих погинулих сабораца.

Грађани су носили велики број србских и руских застава, црвену заставу победе, заставу Белорусије, ДНР-а.
Омладина је развукла и у колони носила Георгијевску ленту дугу 50 метара. Марш је пратила музика емитована са камиона. Чуле су се руске и српске родољубиве песме, међу њима и Священная война и День Победы.


Извор: srbratstvo.ru



  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: srbratstvo.ru/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Израелски емитер Кан известио је да две зараћене стране нису могле да се сложе око тога како би изгледао „крај рата“

Министар одбране Грант Шапс изјавио је да је то разлог зашто западне нације не обарају руске ракете изнад Украјине


Премијер није више животно угрожен, изјавио је Томаш Тараба

Патријарх московски и целе Русије Кирил прокоментарисао је забрану уласка патријарха србског Порфирија на Косово и Метохију изјавивши да је у питању „непријатељски чин“.


Наука је доказала а историјска пракса потврдила да народи који живе искључиво од своје прошлости и традиције осуђују себе на стагнацију, а народи који заборављају своју прошлост и традицију...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА