Још једна пресуда Србима на КиМ: Јелени Ђукановић шест година затвора
Службеница Мисије ОЕБС на КиМ Јелена Ђукановић осуђена је првостепено данас пред судом у Приштини на шест година затвора за наводну шпијунажу.
Ђукановић је ухапшена 28. фебруара прошле године, а време проведено у притвору биће јој урачунато у казну.
Специјално тужилаштво тзв. Косова подигло је 2. септембра 2025. оптужницу против Ђукановић која је терети да је од неодређеног датума, па све до хапшења 28. фебруара 2025. наводно починила "више радњи које представљају активну помоћ обавештајној служби Безбедносно-информативној агенцији Србије".
Оптужена је да је пружила "податке, документе и осетљиве информације које је стекла током обављања својих службених дужности у оквиру ОЕБС-а, путем бројних комуникација са Александром Влајићем, осуђеним за "шпијунажу".
Адвокат Предраг Миљковић изјавио је раније да је суђење Јелени Ђукановић, "најбрже у историји тзв. специјалног суда у Приштини", напомињући да тужилаштво није доказало да је она извршила кривично дело које јој се ставља на терет.
Миљковић је, након изношења завршних речи, рекао да у поступку није било сведока, већ су изведени само материјални докази тужилаштва.
"Ти докази сами по себи, иако их је много, не дају никакав квалитет сумње и сматрам да тужилаштво није доказало да је Јелена Ђукановић извршила кривично дело које јој се ставља на терет. То је једна гомила доказа о којима се спекулише и који се интерпретирају на начин да одговарају оптужби. Као што смо и данас чули тужиоца који, када каже 'горе' – мисли на Србију, када каже 'Р' – мисли на неког Ратка, а када каже 'Л' – мисли на неког другог човека...", навео је Миљковић.
Извор: РТ Балкан
- Извор
- Танјуг
- Фото: Приштина, Getty © Credit Walter Bibikov/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Годишњица Велике победе, биће обележена и у Београду 9. маја. Амбасада Руске Федерације у Србији је позвала грађане да се придруже шетњи „Бесмртног пука“ и одају почаст херојима.
Са дубоком тугом и болом обавештавамо да нас је 5. маја 2026. године, у 52. години живота, након краће и тешке болести, напустио Бобан Кустурић, начелник Управе за ваздухопловство...
Милорад Додик примио је награду за лидерство и залагање за демократију
Студенти Техничког факултета „Михајло Пупин“ посетили компанију НИС
Владимир Толић и Благоје Спасојевић нису присуствовали изрицању пресуде. Велики број медијских екипа пратио је изрицање пресуде, док су мере безбедности увећане. Србска листа осудила изрицање пресуде
Остале новости из рубрике »

















