BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Хезболах је укључен у примирје —Трамп

Хезболах је укључен у примирје —Трамп
17.04.2026. год.
Амерички председник је раније објавио да је договорено десетодневно примирје између Израела и Либана


Прекид ватре између Израела и Либана обухватиће и либанску групу Хезболах, изјавио је председник САД Доналд Трамп, након што је раније објавио да је договор постигнут.

Говорећи новинарима у четвртак, Трамп је најавио предстојећи састанак са израелским премијером Бењамином Нетанјахуом и либанским председником Жозефом Ауном, додајући да ће „имати примирје, а оно ће укључити и Хезболах“.

Његове изјаве уследиле су након раније објаве на платформи Truth Social да је, после разговора у Вашингтону, договорено десетодневно примирје између Израела и Либана. Навео је да ће примирје почети у 17 часова по источном америчком времену, односно у 22:00 по Гриничу. У тој објави, међутим, Хезболах није био поменут.

Посланик Хезболаха Ибрахим Мусави наводно је рекао медијима да ће та група поштовати примирје, нагласивши да Израел мора „у потпуности да га се придржава“, укључујући „потпуни прекид непријатељстава“ и повлачење са „окупираних територија“.

Либански премијер Наваф Салам поздравио је ову објаву у поруци на мрежи X, док је и Нетанјаху, према наводима медија, потврдио да је пристао на примирје.

Извори из израелске војске су, према наводима BBC-ја, рекли да не намеравају да повуку хиљаде својих војника из јужног Либана током десетодневног примирја.

Више од 2.000 људи је погинуло, а хиљаде су рањене, укључујући стотине жена и деце, откако је Израел почео инвазију на јужни Либан почетком марта, у ономе што је описао као операцију против Хезболаха. Више од милион људи је расељено, што је око једне петине становништва.

Прошле недеље, ИОС су извеле највећи талас удара широм Либана од почетка сукоба, гађајући централни Бејрут само неколико сати после објаве о двонедељном примирју између САД и Ирана.

Извор:
 РТ (Ф)



  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: Getty Images / Anadolu / Contributor/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Западне силе су послератни процес претвориле у фарсу, изјавио је бивши руски председник


Румунски посланици су убедљивом већином изгласали смену премијера Илије Болојана, чиме је оборен његов кабинет.

Рат са Ираном и раст трошкова живота наводно подстичу незадовољство учинком председника међу 62 одсто Американаца.


Како је истакао син Ратка Младића, породица је добила нову медицинску документацију, коју тек треба да пошаље лекарима у Србији на анализу

Председник Белорусије Александар Лукашенко састао се 4. маја са амбасадором Србије Илином Вукајловић.


2. маја 2014. године, 48 људи је убијено након што су украјински националисти запалили зграду локалних синдиката


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА