BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Индија се придружује космичкој „суперлиги“ обарајући сателит помоћу прецизне ракете - Моди

РТ: Индија се придружује космичкој „суперлиги“ обарајући сателит помоћу прецизне ракете - Моди
27.03.2019. год.


Извор: Восток / РТ

Индијска ракета оборила је сателит у склопу "веома комплексног" тестирања, изјавио је премијер Нарендра Моди, наводећи да је његова земља сада четврта "космичка суперсила" након САД-а, Русије и Кине.

"Пре неког времена, наши научници су оборили сателит на удаљености од 300 километара у космосу, на ниској земљиној орбити", рекао је Моди у телевизијском обраћању. Тест је спроведен као део "веома сложене" мисије "Шахти", "која је завршена за три минута."

"Индија је данас постигла незапамћено достигнуће", поновио је Моди и додао: "Индија је своје име уписала као космичка сила."


Предвиђајући страх од претварања космоса у домен ратовања и покретања трке између конкурентских сила, премијер је рекао да је космички програм Њу Делхија о стварању атмосфере мира, а не рата.

 

 

Индијски технолошки напредак не треба потцењивати, рекао је руски војни аналитичар Михаил Ходаренок за РТ, рекавши да је обарање сателита на висини од 300 км "прилично добар резултат". Индија је спремна да дизајнира антисателитске системе оружја, рекао је он, додајући да земља "можда чак разматра могућност развоја летелица способних да бране њихове сателите".

Док се војске великих светских сила ослањају на антисателитско оружје, такође желе да предузму мере како би заштитиле своје сателите у орбити. Уништавање непријатељских космичких средстава могло би изазвати хаос “било у миру или током непријатељстава”, објаснио је стручњак. Такав напад би угасио навигацију и комуникацију, што би такође утицало на употребу прецизног оружја и система за рано упозоравање, рекао је Ходаренок.
 
Он је издвојио три земље које су оствариле значајан напредак у овој области. САД убрзано раде на космичком броду Х-37В, који би се у будућности могао користити као "антисателитски ловац", рекао је он. Русија развија свој анти-балистички ракетни систем А-235 "Нудол", као и ракете С-500 способне да воде антисателитске ратове, а Кина има тајни програм за прављење оружја са сличним карактеристикама.

"Зависност од космоса [технологија] данас је веома висока", приметио је он, додајући да је неминовно селење ратовања у орбиту.
 


  • Извор
  • фото: © AFP / Arun Sankar / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Динамика бојног поља значајно се променила у корист Русије, рекли су званичници Беле куће

Руске трупе су, након успеха у Очеретину, успеле да развију свој успех још даље. Јуришне групе Оружаних снага Русије из састава 15. моторизоване бригаде и батаљона специјалних с


Америчка помоћ неће бити довољна да заустави руске снаге, изјавио је Дмитриј Кулеба

Заменик министра одбране Тимур Иванов је годинама под сумњом, наводе медији


Председник Ебрахим Раиси упутио је оштро упозорење западном Јерусалиму


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА