BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Канада нема проблема са употребом војне силе у прекрајању граница Европе“ - анализа

„Канада нема проблема са употребом војне силе у прекрајању граница Европе“ - анализа
26.07.2018. год.


Уредник канадског "Есприт де Корпса", Скот Тејлор, такође је приметио да је премијер Канаде, који је подсетио на "анексију Крима и инвазију на украјински Донбас", реаговао на састанак у Хелсинкију.

Сједињене Државе и њихови западни савезници, укључујући Канаду, немају морално право да осуде руске потезе на међународној сцени, изнео је своје мишљење у часопису "Д Хроникл Хералд" канадски војни експерт, уредник и издавач специјализованог часописа "Есприт де Корпс" Скот Тејлор.

"Када се амерички председник Доналд Трамп састао 16. јула са Владимиром Путином у Хелсинкију, критичари су брзо скочили на ову тему. Једини став западних аналитичара и политичара била је чињеница да је Трамп био сувише благ према Путину. Ово мишљење се заснива на томе да Сједињене Државе и друге западне земље, укључујући Канаду, из неког разлога, имају морални ауторитет да казне Путина за његове поступке, али само зато што су сви "добри момци" ", написао Тејлор у колумни под називом "Запад је такође ужасно решење".

Жестока реаксија Труда

Тејлор је напоменуо да је премијер Канаде Џастин Трудо жестоко реаговао након састанка у Хелсинкију због руске "анексије Крима и инвазије на украјински Донбас".

"То су заиста тешке речи, али хајде да погледамо у ретровизор. Године 1999., Канада као активни члан НАТО-а учествовала је у 78-дневном бомбардовању Србије била је један од првих које су признале једнострано проглашену независност Косова 2008. године. Испоставило се да, по свему судећи, Канада нема проблема са употребом војне силе у прекрајању граница Европе, јер то и ради. Што се тиче интервенције у грађанском рату у Украјини, како Трудо може да оптужи Путина да подржава етнички руске Украјинце у источном делу, а истовремено је поносан што канадски војници, хиљаде километара далеко од наших граница подржавају војску те земље, која чак није ни члан НАТО, у истом том сукобу?", наводи Тејлор.

Говорећи о ситуацији у Сирији, где канадске специјалне снаге обучавају ирачку војску и курдску милицију од 2014. године, Тејлор напомиње да су Отава и Москва вероватно "савезници у заједничком циљу".

"Можда Русија подржава [по мишљењу Трудоа] "крвави" режим Башара Асада, али се они [Руси] боре тамо са још крвавијим групама - "Исламска држава" и " Џебат ал Нусра", сматра он.

Русија и САД

Експерт објашњава зашто Трамп и Сједињене Државе такође немају морално право да се обраћају Русији на њене своје поступке на светској позорници и предлаже да се осврну на "неуспеле војне акције и грешке САД и њених савезника у протеклих 17 година".
Тејлор се присетио да су 2001. године, након напада 11. септембра, Американци напали Авганистан, који и даље остао "држава под владавином анархије".

"САД су 2003. године лагале свету о Садаму Хусеину да поседује хемијско оружје, како би имале изговор за инвазију на Ирак. Од тада, Ирак је пао у крваве унутрашње сукобе", додаје он.

"Погледакмо и рат у Либији, која је после операције НАТО-а и убиства Муамера Гадафија 2011. године утонула у хаос."

"Било би проклето одвратно за уши, кривити Путина за ове три епске грешке. И ниједна од њих, очигледно, неће бити решена у догледној будућности", закључује Тејлор.

 
 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Алексей Никольский/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне

Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


НИС добитник признања „Доброчинитељ“ за 15 година доприноса заједници

Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова


Према мишљењу младих НИС лидер у пословању на тржишту Србије


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА