Српско питање и политика Западних сила
Због чега је Балкан увек тако немиран, и каква је његова улога у светској историји?
Шта је то недовршени посао Запада на Баклану?
На који начин се формира мишљење и политика према некој земљи у администрацији САД?
Како су Срби добили епитет лоших момака током деведесетих?
И још много тога.
У емисији говоре: др Наталија Нарочницкаја, др Џон Лохланд, др Роналд Хачет и др Срђа Трифковић
src="https://www.rtrs.tv/av/_files/player.swf"
width="432"
height="350"
allowscriptaccess="always"
allowfullscreen="true"
flashvars="height=350&width=432&file=https://uzivo.rtrs.tv/arhiva/2009/07/08/v8FWqppl8LQ.flv&autostart=false&fullscreen=true&streamer=lighttpd"
/>
Нарочничкаја: „Идеја уједињења Срба је била прави кошмар за Запад још од Начертанија Илије Гарашанина, и тако је до данас. Распарчати Православне Словене је одувек била основа те Западне политике… Чим би се реч Србија или Срби поменула у Савету Европе, одмах би скочили неки делегати, пре свега из Велике Британије, да протествују.“
Хачет: „Амерички доносиоци одлука мисле да су Срби мали Руси. У Босни су односи јако компликовани, Дејтон се не може олако мењати.“
Лохланд: „ Балкан је жртва међународних интервенција, и у 19. и у 20. веку… Један од најуспешних подухвата у историји пропаганде и промене имиџа предтавља промена имиџа српског народа, и њихово претварање у лоше момке….Акт признања Хрватске и Словеније је био правни предуслов за слање тобоже мировних снага у још постојећу СФРЈ.“
Трифковић: „Нигде у свету САД није поправила слику о себи у исламском свету због подршке муслиманима у Босни и на Косову… У САД постоји хронична Русофобија, и Србија је карика у том ланцу… Елита посмодерног Запада мрзи народе који су, као Срби, засновани на хијерајхи вредности и заједничкој традицији и наслеђу, што Срби имају са Косовским заветом, јер желе да растуре те идентитете у име заједница које се заснивају на идеолошким постулатима… Корупција је јако заступљена у институцијама САД. Још је пре 150 година рчено да САД имају најбољи Конгрес који може да се купи.“
- Извор
- Двери Српске, Видео РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...
Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.
Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Остале новости из рубрике »