Лаушевић може да се врати у Србију
Његова сестра Бранка Лакић, која живи у Подгорици, синоћ за “Вијести” није жељела да коментарише ту информацију, тврдећи да о томе не зна ништа.
“Ало” је објавио да су Лаушевићу, који са супругом и кћерком живи у Чикагу, папири о држављанству службеним путем упућени у Њујорк, гдје их може подићи у конзулату Србије. Са друге стране, према писању истог листа, који се позива на добро обавијештене изворе, црногорска власт разматра могућност и да повуче потерницу за њим.
- Папири су му спремљени и чекају га у нашем конзулату у Њујорку. Тиме ће му бити отворена врата за повратак у Србију, али да ли ће се одлучити да живи овдје на дуже или планира да му Њујорк буде дом, то је на њему, важно је да сада поново има уредне папире - каже извор тог листа.
Највећи шмекер глумишта бивше Југославије, према писању таблоида, мучи се и једва преживљава у Америци. Тамо је од 1999. године и у међувремену му је била истекла важност свих докумената.
- Посљедњих година живио је као илегалац. Мучио се и зарађивао као физикалац на грађевини, што је једини посао, који је на црно и могао да ради. Слабо се дружи са нашим људима, а још слабије појављује у ресторанима наших људи – истиче “Ало”.
Блистава каријера Жарка Лаушевића, за којег су у југословенској кинематографији биле резервисане само главне улоге, прекинута је у ноћи између 30. и 31. јула 1993. године, када је у подгоричком кафићу „Епл“ испалио 13 хитаца, од чега је осам усмртило Драгора Пејовића (20) и Радована Вучинића (21), а ранило Андрију Кажића. У крвавој кавги његов брат Бранимир испалио је само један метак, који није погодио никога.
Вијеће Вишег суда у Подгорици, којим је предсједавала судија Светлана Вујановић, осудило је 28. октобра 1999. Лаушевића на четири године затвора и ослободило његовог брата Бранимира. Вијеће судије Вујановић истовјетну пресуду изрекло је и 27. фебруара 1998. године у подгоричком Вишем суду. Лаушевић је одлежао у Спужу четири године и седам месеци, иако је претходно био осуђен на четири године.
Убрзо по изласку из затвора, 1998. године, у страху од крвне освете, Лаушевић је 1999. отпутовао за Америку, одакле се није враћао. Прије осам година, Лаушевић се појавио на позоришним даскама и у Њујорку, у престави „Емигранти“, а у САД га је у марту те 2001. године затекла вијест да је Врховни суд Црне Горе преиначио пресуду двоструког убиства у прекорачењу нужне одбране, са четири на 13 година затвора. Убрзо је услиједила и међународна потјерница, важећа за европске земље. Овај рођени Цетињанин је у вријеме одласка у Америку имао црногорско
- Извор
- www.vijesti.cg.yu
Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Председник Русије Владимир Путин понудио је безусловне преговоре почев од четвртка
Неуспели преговори у Истанбулу 2022. треба да послуже као полазна основа, уз прилагођавање „реалној ситуацији на терену“, изјавио је помоћник председника Русије Јуриј Ушаков.
Вашингтон је одобрио испоруку америчког наоружања из немачких складишта, док Москва позива на преговоре
Остале новости из рубрике »