BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Звезда добила дерби после -15

30.04.2014. год.

Кошаркаши Црвене звезде победили су Партизан са 75:72 у дербију 5. кола Суперлиге Србије.
Црвено-бели су тако остали једини непоражен тим у Суперлиги и сада су се осамосталили на челу табеле добивши ’вечитог ривала’ и трећи пут у сезони.
Ништа након првог полувремена није наговештавало победу Звезде у дербију. Партизан је много боље почео, након изједначене прве деонице стекао је 15 поена предности на полувремену и деловало је да ће лако до тријумфа.
Звезда се вратила у трећој четвртини, а у последњој је успела да преокрене и победи захваљујући сјајним ролама Јаке Блажича и капитена Марка Симоновића.

Бобан Марјановић је међутим био најбољи са 15 поена и 9 скокова, а одличан је био и Иван Раденовић са 20 поена и 5 скокова. Јака Блажич је поново показао да је човек за велике мечеве, убацио је 11 поена, али и неке кључне, а Марко Симоновић је свих 10 поена убацио у последњих 10 минута.

На другој страни трагичар је Саша Павловић са 20 поена, Ловерњ је имао 10 поена и 9 скокова, а Милутинов је додао 13 поена и 5 скокова.