BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Рат Бошњака - Срба - Хрвата на интернету

Рат Бошњака - Срба - Хрвата на интернету
17.12.2008. год.

Пљувачина Срба, Хрвата и Бошњака на тренутно најпопуларнијем сајту за дружење постала топ тема у светским медијима

Група редовних посетилаца интернет сајта за дружење „Фејсбук" под називом „Нож, жица, Сребреница" и друштво окупљено око иницијативе за њено укидање развили су прави сурферски рат између Срба, Хрвата и Бошњака!

У размени оштрих и бруталних речи не преза се ни од порука пуних мржње које граниче са здравим разумом! За ову болесну појаву заинтересовала се и светска јавност, а упућени кажу да је немогуће проценити ко је иницирао босански рат на „Фејсбуку"!


Виртуелни рат


Саговорник Пресса РС из агенције за мониторинг медија, добро упућен у најновија дешавања на „Фејсбуку", тврди да групе на овом сајту практично ничу једна за другом, а њихови ратнохушкачки називи су све провокативнији.

- У те групе учлањује се велики број људи са свих страна света. Отварају се расправе, прети, псује мајка четничка/усташка/балијска, објављују ратне фотографије и величају злочинци и злочини! Све то одвија се без неке нарочите контроле и одговорности. Иницијатива за укидање групе која је величала злочин у Сребреници је уродила плодом, па су је администратори „Фејсбука" укинули. Међутим, неуморни креатори су одмах основали нову, па је и она укинута, а већ наредног дана је покренута још једна са истим називом - наводи саговорник Пресса РС.

Он истиче да су ови догађаји привукли пажњу највећих светских медија и агенција, па тако „Ројтерс" наводи да група „Нож, жица, Сребреница" пропагира мржњу према свим муслиманима и тврди да у Србији велики број младих доживљава Ратка Младића и Радована Караџића као хероје.


Живановић: Племенске вредности

Социолог Миодраг Живановић убеђен је да је рат на „Фејсбуку" последица негативних вредности, које младим људима нуди домаћи образовни систем.

- Они су научени првенствено на припадност колективу и доведени у стање да негују само те племенске вредности, у шта се савршено уклапа и изразито негативан утицај верских заједница. Ипак, не верујем да „онлајн рат" може значајније да утиче на јавно мнење, пошто је употреба интернета у БиХ још занемарљива, чак и када се упоредимо са земљама у нашем непосредном окружењу - каже Живановић.



  • Извор
  • PressOnline
  • Повезане теме


Коментара (5) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...


Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог

Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...


Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом

Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА