BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Партизан срушио Ефес за трећу победу у Евролиги!

04.12.2008. год.

Кошаркаши Партизана остварили су трећу овосезонску победу у Евролиги након што су у Пиониру савладали труски Ефес пилсен са 83:77 (21:14, 19:22, 21:15, 22:26).

Црно бели су на тај начин повећали шансе да се у наредна четири меча изборе за једно од места које води у "Топ 16" фазу, а победом од шест разлике надокнадили су пораз од једног коша против Ефеса у Истанбулу.

Црно бели су одлично отворили меч,  па су после првих пет минута направили разлику од седам поена - 10:3. Ефес је успео да се поврати и смањи на 12:9, али је техничка грешка гостујућем тренеру Ергину Атаману омогућила домаћим кошаркашима да се одлепе на плус пет (14:9).

Сам финиш прве деонице припао је Партизану који је поенима Уроша Трипковића у другу деоницу ушао са вођством од 21:14. Иако су у других десет минута домаћи кошаркаши стекли до тада највећу предност на мечу (28:20), неколико грешака у нападу у последњих пет минута и слаба одбрана, пре свих Славка Вранеша омогућил ису Ефесу да се приближи на само четири поена. Гости су у последња два минута погодили три "тројке" укључујући и погодак Смита уз звук сирене за 40:36 у корист Партизана после првог полувремена. Турска екипа ипак није стигла да се разигра, а Партизан је одлично ушао у трећу деоницу и серијом од 11:4 стигао на фантастичних плус 11 на пет минута пре краја – 51:40. До краја деонице Партизан је сачувао предност и упоследњих десет минута ушао са предносшћу од десет поена – 61:51.

Сјајна игра Партизана настављена је и у последњој деоници у којој је турски великан потпуно потучен. Поенима Миленка Тепића српски шампион стигао је на плус 14 шест минута пре краја – 69:55. Понесени великом предношћу домаћи кошаркаши попустили су у финишу меча, а Ефес је у једном моменту стигао на само пет поена минуса - 75:70, а затим и 79:75. Партизан се до краја сусрета поиграо са нервима својих навијача, али је ипак привео меч крају и зебележио потребну победу већу од једног поена разлике - 83:77.

Најефикаснији у екипи Партизана био је бивши играч Ефеса Александар Рашић са 18 поена, док су по 11 додали Тепић и Лазме. Гостујућу екипу предводио је Гонлум са 14 поена, док је Шумперт убацио један мање.

Партизан се после вечерас одиграних мечева у Д групи изједначио са Реалом и Паниониосом који после шест кола имају половичан учинак. Грчка екипа савладала је вечерас Реал са 68:66, док је ЦСКА из Москве после пет победа доживео први неуспех и то на гостовању  у Милану - 80:79 за екипу Армани џинса.