BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Славија рођендан прославила побједом

13.10.2008. год.

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Славија је у слављеничком мечу, одиграном јуче поводом 100 година клуба из Источног Сарајева, савладала шампиона Србије Партизан 2:1 (1:1).

Тако је слављеник послије Црвене звезде и Војводине дочекао и "црно-бијеле", али није био, што се резултата тиче, гостољубив.

У 16. минуту досуђен је пенал за госте из Београда, када је Косорић оборио Маринковића. Дијара је млако шутирао и Дујковић је зауставио његов шут. Само минут касније тамнопути нападача Партизана се искупио за промашени једанаестерац. Снажно је шутирао Дујковић је одбио лопту, на коју је натрчао Дијара и смјестио је у мрежу. У 20. минуту Кокот је снажно шутирао и лопта је погодила некога у руку. Био је то још један пенал, који је у гол за 1:1 претворио Спалевић. У 66. минуту Славија је дошла до предности. Тодоровић је са неких десетак метара снажно из окрета захватио лопту и савладао немоћног Радосављевића.

- Паузу у првенству смо искористили да дођемо у Источно Сарајево и честитамо Славији редак јубилеј, 100. рођендан. И овај пут смо се уверили да у Републици Српској имамо велики број присталица. Резултат је у другом плану, али имаћу много тога да кажем мојим играчима, без обзира на то што меч није имао такмичарски карактер - рекао је шеф стручног штаба Партизана Славиша Јакановић.

Његов колега с друге стране Зоран Ербез био је срећан након сусрета:

- Није лако савладати Партизан. Мало коме је то пошло за руком у посљедње вријеме, али ето ми смо успјели. Честитам мојим играчима, на најбољи начин смо честитали јубилеј клубу. Био је ово истински фудбалски празник.

Делегацију београдског клуба предводио је потпредсједник Ратомир Бабић, а након вечере "црно-бијели" су се упутили кући.

Почетни ударац

Почетни ударац на овој утакмици извео је један од организатора "Далас купа" Енди Џонс. Ријеч је о смотри на којој наступају јуниорске екипе из цијелог свијета, међу којима и Славија.