Страдале на ратиштима сахрањују у Поточарима
"Двојица мојих пријератних колега љекара Авдо Бакаловић и Насер Сручић страдали су на Ружиној води, а сахрањени су у Сребреници као жртве геноцида. То може да потврди и Невзета Кумрић, која је била свједок тих дешавања", рекао је Павловић за "Глас Српске".
Он је истакао да би овим проблемом озбиљно требало да се позабави Комисија за Сребреницу, коју је основала Влада Републике Српске.
"О страдању Бошњака који су се пробијали према Тузли писао је и предсједник Удружења демобилисаних бораца Сребренице Зулфо Салиховић и они су сада представљени као жртве геноцида", рекао је Павловић.
Предсједник Борачке организације Сребренице Милош Миловановић потврдио је Павловићеве тврдње и додао да су представници БО тражили да се прекине са приказивањем жртава из периода 1992-1994. године као страдалих у 1995. години.
"Бошњацима је циљ да се прикаже да је на њиховој страни било што више жртава и бројке су једино на чему они инсистирају", рекао је Миловановић.
Он тврди да Бошњаци знају за сваку масовну гробницу на простору Сребренице, али да не желе да објелодане информације и убрзају процес ексхумације.
"Доказ те тврдње је чињеница да се сваке године пред 11. јули отвори по једна масовна гробница. Бошњаци морају да оправдају број који износе у јавности, а то је да је 1995. године у Сребреници страдало 8 000 људи", рекао је Миловановић и додао да је у Поточарима до сада сахрањено 2 500 жртава.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...
Руске снаге извршиле су комбиновани удар на објекте енергетске и војне инфраструктуре на територији под контролом кијевског режима.
Остале новости из рубрике »