Путовање у трудноћи
Када се у трудноћи донесе одлука о путовању и дестинацији, прво је потребно разговарати са својим гинекологом, који ће, на основу дотадашњег тока трудноће, рећи да ли је пут могућ, куда и који је најбољи начин за путовање. Исто тако, трудница од свог лекара треба да добије све савете како да се понаша током путовања те шта да ради уколико се јави нека компликација и на шта треба да обрати пажњу. Ако је жена здрава, трудноћа текла без проблема, а и претходне трудноће, ако их је било, имале нормалан ток и завршетак, може се кренути на пут. Најбоље време за путовање је у другом триместру, између 14. и 28. недеље трудноће – мучнине углавном престану дотад, беба још није јако велика и може се лако шетати, пливати, могу се обилазити знаменитости или једноставно уживати под сунцобраном.
На путовање, без обзира куда и на колико дуго, увек треба понети последњи лекарски извештај с прегледа обављеног пре пута, те крвну групу.
Начин путовања зависи од дестинације, односно дужине пута. Како год да се путује, обућа и одећа треба да су удобни и да не стежу, треба правити честе паузе током којих треба прошетати, да би се смањила могућност отока, а током путовања треба пити што више течности.
Уколико се путује аутомобилом, обавезно треба везати појас, тако да горњи крак иде преко груди а доњи испод трбуха.
Путовање авионом је сигуран и једноставан начин путовања, а летови унутар једне државе односно континента углавном су дозвољени до 36. односно 32. недеље трудноће. Ипак, то треба проверити с компанијом којом се лети.
И за ту врсту путовања важи правило да треба што чешће устати и прошетати између седишта, радити вежбе стопалима и пити што више течности.
- Извор
- bebac.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...
Руске снаге извршиле су комбиновани удар на објекте енергетске и војне инфраструктуре на територији под контролом кијевског режима.
Остале новости из рубрике »